Tren Teşkil İşçisi Mülakat Soruları

0

Tren Teşkil İşçisi Ne İş Yapar?

Tren teşkil işçisi öncelikle isminden de anlaşılacağı gibi trenlerle ilgilidir. Kısaca tanım yapmak gerekirse istasyonlara gelen trenlere sinyal vererek ilgili yola alınmasını sağlar. Tren Teşkil içsinin diğer ismi makasçıdır.

Tren Teşkil İşçisi Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Her meslek gibi gerekli nitelikler ister. Özellikle eğitimle ilgili aradığı özellik meslek lisesi raylı sistemler makine bölümü okuması gerekir. İşe alım da işletmenin çalışma kuralları doğrultusunda araç gereçleri etkin kullanan,çevreye uygun ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun kişiler işe alınır.

Tren Teşkil İşçisi Mülakatı

Mülakat esnasında heyecanınızı belli etmeyin. Kendinize güveniniz olduğu hissi verin. Sizin kendinize güveniniz yokken insanlar size neden güvensin? Uzun süre beklemeden sorulara cevap verin.

İşe alım sürecinde şu kategorilerde mülakat soruları sorulacaktır:

  • Kendinizle ilgili sorular (daha önce nerde çalıştınız, ne mezunusunuz)
  • Dikkat soruları (kare içinde üçgen üçgen içinde üçgen kaç tane şekil vardır ?)
  • Meslek hakkında sorular (tam basit fren tecrübesidir)

Son derece dikkat gerektiren bu meslek kişilerin özel hayatından dolayı dikkatsiz, dalgın olmayın. Sizin anlık dalgınlığınız düzeltilmesi imkânsız hatalara neden olabilir. Kısacası ne iş yaparsanız yapın tüm dikkatinizi verin ve severek yapın. Sorular genelde tren mekanizması ve yolculuk ile alakalı sorulardır.

Merak Ettiğiniz Tüm Mülakat Soruları ve Cevaplarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir