Trafik kazası bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi

0

itirazİnsanların en önemli haklarından birisi itiraz etme hakkıdır! İstemediğiniz durum ve olaylara, haklı olup haksız göründüğünüz vaziyetlerde sizlerde hakkınızı aramalı ve itiraz etmelisiniz. İtirazınızı resmi yollarla yapmalı ve resmi olarak itiraz etmelisiniz!

Bizde sizler için en önemli haklarınızdan birisi olan İtiraz etme hakkınız için sizlere yardımcı olamak adına itiraz dilekçe örneklerine yer verdik. Bir çok farklı konuda hazırladığımız itiraz etme dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz itiraz dilekçe örneğinin üzerine tıklamanız yeterli. Ardından dosya bilgisayarınıza inecektir!

 

itiraz dilekçe örneği

İNDİR

…….
SAYIN HAKIMLIGINE
…….

 

DOSYA NO             : …….

ITIRAZ EDEN
(SANIK)              :…….

VEKILI               :…….

…….

KONU                 : Bilirkisi raporuna karsi itirazlarimizin sunulmasi

AÇIKLAMALAR          :
1-Mahkemenize sunulmus olan, ……. tarihli Bilirkisi Raporuna itiraz ediyoruz.

2-Bilirkisi raporunda suça esas teskil eden sira çekler üzerinde inceleme yapilmis ve çeklerdeki imzalarin kesideciye (Çek koçani sahibine) ait olmadigi belirtilmistir.

3-Çekler üzerindeki yazilarin müvekkilimizin yazisina benzediginden bahsedilmekle birlikte, kesin ifadelere yer verilmemistir.

4-Bunun yaninda bilirkisi raporunun sonunda “çeklerin müvekkilimiz sanik tarafindan düzenlendigi kanaatine varildigi” belirtilmektedir. Bu beyan bilirkisinin kendi raporundaki diger açiklamalar ile çelistigi gibi, müvekkilimizi hak etmedigi sekilde suçlamaktadir. Bilirkisi adeta taraf gibi davranmakta, süpheyi müvekkilimizi suçlayarak yorumlamaktadir. Oysa Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu’ na göre “Süpheden Sanik Yararlanir”.

5-Gerçegi arama mantigindan uzaklasan ve adeta müvekkilimiz aleyhine iddianame haline gelen bilirkisi raporunu kabul etmiyoruz.

ISTEM SONUCU         :
Açiklanan nedenler ile, itirazimizin kabulüne ve yeniden bilirkisi incelemesi yapilmasina karar verilmesini talep ederiz.

SANIK VEKILI

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir