Toplantı performansı nedir?

0

Toplantı performansı nedir?Toplantı performansı

Gerçekte toplantı performansı diye bir şey olduğunu biliyorsunuz değil mi? Özellikle hafta boyunca sürekli çalışıp çalışıp toplantıya geldiğinizde pasif bir dinleyici olmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü hafta boyunca öyle yada böyle siz de bu ekipte yer aldınız.

Bir de genel olarak iş esnasında pasif olan kişilerin toplantı esnasında ön plana çıktığı durumlar vardır ki bu durumlar oldukça can sıkıcı olabilir. Peki, bu durum sizin toplum önünde konuşabilme kabiliyetinizi gösterir mi?

Aslında bu durum tamamen yöneticiniz ile alakalı. Sonuçta herkesin aynı ekip içerisinde bile olsa yaptığı görevler farklıdır bununla beraber herkesin yapısı, duruşu da tamamen farklıdır. Bu yüzden iş yerindeki ya da toplantıda ki performansınızı düzenlemeden önce yöneticiniz diğer etmenleri de göz önüne alarak değerlendirme yapmalı.

Diğer yandan pasif olan iş arkadaşınızın toplantıda bülbül gibi ötmesi hatta sizin ekipçe yaptığınız işleri de kendi yapmış gibi anlatması sinir bozucu olabilir. Bu gibi durumlara mahal vermek ise sizin elinizde. Toplantının yıldızı olmayabilirsiniz ancak yine de toplantıda bir performansınız mutlaka olmalı en azından kendi yaptığınız işleri savunmalı ve kendinizi bu konuda ifade edebilmelisiniz. Bu durumda yöneticinizin gözüne daha çok gireceksiniz ve yaptığınız işi de başkalarının kendi yapmış gibi anlatmasına engel olacaksınız.

Peki, eğer bir arkadaşınız sizin yaptığınız işi kendi yapmış gibi ballandıra ballandıra anlatır ise ne yapmalısınız?

Bu gibi durumlarda sakin bir şekilde toplantının bitmesini beklemeli ve yöneticinize daha sonra kendi yaptığınız işlerden ve performansınızdan bahsetmelisiniz. Tabi bunu arkadaşınızı şikayet eder gibi yapmayın.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir