TOKİ Başvuru Formu

0

TOKİ Başvuru Formu Nedir ve Neden Yazılır?

Türkiye’de yaşayan insanların ev sahibi olabilmeleri için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konutlar inşa etmektedir. TOKİ vatandaşa bu hizmeti taksitle ve düşük maliyetle vermekte ve vatandaşın ev sahibi olmasını istemektedir. Sizde inşa edilen bu konutlardan birine sahip olmak istiyorsanız TOKİ başvuru formunu doldurarak konut alma hakkını elde edebilmek için işe başlamalısınız.

TOKİ Başvuru Formu Ne İçin Kullanılır?

Geçmiş yıllardan beri Türkiye’deki vatandaşları inşa etmiş olduğu konutlara kavuşturan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 14 yıl önce başbakanlık bünyesine bağlanmış olup binlerce konut üreterek hizmetini günümüze kadar taşımıştır. TOKİ başvuru formunu kullanarak Toplu konut İdaresi Başkanlığının vatandaşa konut edindirme projesine dahil olup başvurunuz kabul edilirse konut edinme hakkı elde edebilirsiniz.

TOKİ Başvuru Formu Nasıl Yazılır?

TOKİ başvuru formunu doldurmadan önce şu belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.
Ev halkının tüm gelirinin 3200 TL’yi aşmadığını kanıtlar nitelikte belge

  • Nüfuz cüzdanının bir adet fotokopisi ve aslı
  • Başvuracak olan kişinin eşi ve çocukları bir işte çalışmıyor ise bunu ispat edecek bir belge
  • Harp, terör, vazife malulleri, şehit aileleri ile yetim ve dulların kredi kullanma durumlarına göre
  • Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünden alınacak belge
  • Devlet hastanesinden alınacak en az yüzde 40 engelli olduğunu ispat eden heyet sağlık raporu ile engelli olan vatandaşlar başvurabilir

Yukarıda belirtilen bu belgeleri sağladıktan sonra TOKİ başvuru formunu eksiksiz bir şekilde yazmalı ve başvurunuzu yapmalısınız.

TOKİ Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Projenin gerçekleştirildiği il veya ilçeye göre kaymakamlık veya valilik veya belediyeye form ulaştırmalıdır. Başvurulacak adres ve merci satış duyurularında belirtiliyor. Başvuru yapacak olan kişi ilgili merciden talep edeceği 2 nüshalık formu alıp doldurduktan sonra elindeki belgelerle birlikte teslim etmesi gerekiyor.

TOKİ Başvuru Formu

 TOKİ Başvuru Formu İNDİR

Diğer Formlara Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir