Tıbbi Mümessil Sertifikası

0

Tıbbi Mümessil Sertifikası

Tıbbi Mümessil Sertifikası Nedir?

Sertifikayı alan kişiyi ilaç firmaları, sektörleri hakkında bilgi sahibi yapmak, gelişen ilaç piyasası hakkında bilgi sahibi yapmak, eczane ve doktorlarla yapılan görüşmelerde ilişkilerinin becerilerini katarak yapmaları amacıyla kursa tabi tutulur.

Tıbbi Mümessil Sertifikası Nasıl Alınır?

İlgili eğitim kurumlardan uygun görülen yer ile yüz yüze görüşülerek, kursiyer olunur. 175 saatlik eğitim süresini tamamlayıp sınavlarından geçen herkes bu sertifikayı hak etmiş olurlar.

Tıbbi Mümessil Sertifikasını  Almak İçin Gerekli Şartlar

Öncelikle kişi,  Türkiye sınırları içerisinde yaşıyor olmak ve Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Mesleğini yapabilecek derecede bedensel ya da ruhsal engeli olmaması gereklidir. En az orta öğrenim mezunu olmak ve fen bilimleri, fizik ve biyoloji bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Tıbbi Mümessil Sertifikasını Almak Ücretli mi?

Çoğunlukla bu meslek kursu sertifikası özel eğitim kurumlarında verilmektedir. Özel eğitim kurumuna göre fiyatlar değişir.

Tıbbi Mümessil Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Eğitimlere devamsızlık yapmadan katılım sağlamış, sınavlarından yeterli puanı almış kursiyerler bu sertifikayı almaya hak kazanırlar. Kurs süresi genel olarak yüz yetmiş beş saattir. Bu süreden sonra sınavdan başarılı olan kişiler en geç yedi iş günü içinde sertifikalarına kavuşurlar.

Tıbbi Mümessil Sertifikasını Almak İçin Yaş Sınırı Var Mı?

On sekiz yaşını doldurmuş, eğitimini tamamlamış herkes, reşit olması, ruhsal bedensel engeli olmaması için yeterli şartlardandır.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir