Tıbbi Mümessil CV Örneği 

0

Tıbbi Mümessil CV Örneği 

Tıbbi Mümessil Hakkında Genel Bilgi

Tıbbi mümessil belirli aralıklarla doktor ve eczane ziyaretleri yaparak çalıştığı firmanın ilaçlarının satışını sağlama, yaptığı satış ve ziyaretleri üst yöneticisine raporlama, ve kendisine verilen bölgedeki pazar ve müşteri portföyüne hakim olma görevlerini üstlenir.

Tıbbi Mümessil CV’si Neleri İçermeli

Tıbbi mümessil CV’sinde sırasıyla giriş yazısı, adres ve iletişim bilgileri, kimlik bilgileri, eğitim bilgileri, profesyonel iş deneyimleri, özel yetkinlikler, edinilmiş sertifika bilgileri, ek bilgiler ve referanslar bilgileri yer almalıdır. 

Tıbbi Mümessil CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Tıbbi mümessillikte sektörden gelmenin önemli bir avantajı vardır. Bu sebeple yazılan giriş yazısında daha önce çalışılan firma ya da eczane ismi ve yürütülen faaliyet kısaca yazıldığında dikkat çekici olacaktır.

İTıbbi Mümessil CV Örneği  CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Tıbbi Mümessil CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Günümüzde üniversitelerde tıbbi mümessillik adı altında eğitim veren bir bölüm yoktur. Verilen iş ilanlarında genel olarak üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olma şartı yeterli görülür. Bu durum göz önünde tutulduğunda eğitim bilgileri son mezun olunan okul ve tarih aralığı dikkate alınarak CV’de belirtilmelidir. 

Tıbbi Mümessil CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Bu alanda kazanılmış tecrübe oldukça önemli görülmektedir. Yazılacak olan iş deneyimlerinde kısaca firma ve hitap edilen bölgeler hakkında bilgi verilmelidir.

Tıbbi Mümessil CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Tıbbi mümessil için insan ilişkilerinde başarılı olmak önemli bir ölçüttür. Ayrıca bu kişilerden diksiyonun iyi, hitabının düzgün, güler yüzlü, ikna yeteneğinin iyi olması ve giyimine özen göstermesi beklenmektedir. Tıbbi mümessillere ziyaretlerde kullanmaları için şirket aracı verilmektedir. Bu durumda sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanıyor olmaları şartını beraberinde getirmektedir.

Tıbbi Mümessil CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı?

Referans her alanda olduğu gibi tıbbi mümessillikte de önemli görülmektedir. Firmalar emanet edecekleri araçları ve ürünlerini doğru kişiye emanet edip etmediğinden emin olmak isteyeceği için referans bilgisine başvuracaktır. Bu sebeple CV’de mutlaka iş ve özel hayattan referans eklenmeli, eklenen referansların iletişim bilgileri doğru verilmelidir.

Tıbbi Mümessil CV’si Hakkında Sorulanlar

Tıbbi mümessil olmak için hangi okul bitirilmeli?

Bu alanda çalışan kişilerin mezun olduğu özel bir bölüm yoktur. Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olma kıstası yeterli görülmektedir. Ancak satış ve pazarla alanından mezun olan kişilerin tercih edilebilirliği daha yüksekti diyebiliriz.

Tıbbi mümessillik mesleği uzun süreli yapılabilecek bir iş midir?

Tıbbi mümessillik için iş başvurusu yapan çok fazla kişi olması nedeniyle firmalarda çalışan mümessiller maaş yükseltilmediği için uzun süre aynı yerde kalamayabiliyor. Bazı firmalar tecrübeli eleman arayışında olurken bazı firmalar yetiştirilmek üzere yeni mezun ve tecrübesiz elemanı tercih edebiliyor. Kısacası uzun soluklu iş kurumun personel çalıştırma ahlakına ve kişinin gösterdiği performansa göre değişiklik gösterebilir.


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir