Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı

0

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı

Tıbbi Görüntüleme Ne İş Yapar?

Tıbbi görüntüleme hastanelerde görevlendirilen personeldir. Tıbbi görüntüleme, Radyoloji bölümünde bulunan açıklığın giderilmesi için karşılanan personel ihtiyacıdır. Bu kişiler, doktorların ihtiyaç gördükleri durumlarda hastaların radyolojik görüntüleme yöntemi ile vücutlarının görünmesine ve bu sonuçları hazırlayan kişilerdir. Özel görüntüleme cihazları sayesinde hastaların vücutlarının görülmesine yardımcı olan personeller, gerekli tetkiklerin ardından çıkan görüntüleri hazırlamakla sorumludur.

Tıbbi Görüntüleme Görevleri Nelerdir?

Hastanın vücudunun belirli kısımlarının görünmesi için görüntüleme cihazlarını kullanmakla görevli olan tıbbi görüntüleme, iş organizasyonu sonucu yapılan tetkikleri hazır hale getirmekle görevli kişidir.  Hastayı radyolojik açıdan inceleyen ve bunun çekimini yapan tıbbi görüntüleme, film işlemlerini yapar. Ayrıca tomografi görevini de üstlenen bu kişi, görüntüleme cihazını incelemeye hazır hale getirmekle görevlidir.

Tıbbi Görüntüleme Nerelerde Çalışabilir?

Hastanelerin Radyoloji bölümünde çalışabilme imkânına sahip olan bu kişiler, hastaların filmlerini çekmekle görevlidirler. Kamu kurum ve kuruluş hastanelerinde, özel hastanelerde çalışabilme imkânına sahip olan bu kişiler için iş alanı oldukça geniştir. Bu nedenle tıbbi görüntüleme okuyan kişiler ihtiyaç anında hastanelere başvuru yaparak çalışabilirler.

Tıbbi Görüntüleme Ne Kadar Maaş Alır?

Radyoloji alanında görevlendirilen tıbbi görüntüleme mezunları, 3.505 TL civarında bir maaş alırlar. İş alımı bakımından oldukça geniş olan bu alan, farklı dönemlerde çalışanlarına farklı maaş sunabiliyor. Özellikle zaman oranının artması, enflasyon rakamları gibi durumlar sonucu aylık maaşlar değişebiliyor.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşı

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir