Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaş

0

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaş

                Sağlık kurumlarında pek çok farklı pozisyonda görev alabilmek mümkün olurken, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programlarından mezun olan tıbbi sekreter unvanı almış olan kişiler hakkında genel bilgiler aşağıda ki gibidir.

Tıbbı dokümantasyon sekreteri ne işe yapar?

                Devlete bağlı olan sağlık kuruluşları ya da özel kuruluşlarda görev almaktadırlar. Tıbbi laboratuvar ve muayenehane gibi yerlerde gerekli işlemleri üstlenirler. Alınan randevuları bilgisayar sistemlerine işleyerek, sistem işleyişine destek olurlar. Hasta verilerini dosyalara işlemek, dosyaları düzenlemek, doktorlar ile aradaki bağlantıyı kurmak gibi işlerde rol oynamaktadırlar.

Tıbbı dokümantasyon sekreteri görevleri nelerdir?

                Yukarıda bahsedilen görevlerinin yanı sıra; tıbbı rapor hazırlamak, bu raporları kayıt altında tutmak, hasta ile doktor arasında bağlantıyı kurmak, hasta yakınlarını bilgilendirmek gibi görevleri bulunmaktadır.

Tıbbı dokümantasyon sekreteri nerelerde çalışabilir?

                Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü mezunu olmuş olan tıbbi sekreter unvanı ile özel ve devlet hastanelerinde ve diğer sağlıklı kuruluşlarında görev almaları mümkündür. Elbette ki yine bölüm mezunu olmayan kişiler de dışarıdan alacağı eğitimler ve sertifikalar dahilinde, bu kapsamda hizmet verebilmektedirler. Maaşları ise değişiklik göstermektedir.

Tıbbı dokümantasyon sekreteri ne kadar maaş alır?

                Hizmet verilen devlet ya da özel hastaneye göre sözleşme gereği maaşlarda değişiklik görmek mümkündür. Ortalama olarak en alt tutarlar 1800 TL olurken, 2500 TL gibi bir ücretle çalışmak mümkündür. Elbette ki güncel olarak maaşların düzenlenmesi ve açıklanması sonrası maaşlarda değişiklikler görmek mümkün olacaktır.

 

TDS Haftada kaç Saat Çalışır? 40
TDS Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 1898 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 175 TL (%7)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 2074 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir