THY Pilot Maaşları 2017

0

THY pilotu ne iş yapar?

THY şirketi şu anda bile dünyanın en iyisi olmuş durumda. Zaten gelişen bu sektörde THY yerini en güzel şekilde belirlemiş. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de THY uçuş personellerinin son derece deneyimli olmaları. THY pilotlarının eğitimine son derece önem veriyor. Çünkü işleri bu ve insanların canları onlara emanet.

     THY pilotu, uçakların havalanmasından inişine kadar uçağı en iyi şekilde yönetmekle mükelleftirler. Bir yardımcı bir pilot olmak şartıyla 2 adet pilot bulunur. En iyi şekilde uçuş sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Uçakla ve uçuşla ilgili en kötü haberde bile yolcuları sakin tutmaları ve yolculara sorun çözülünceye kadar hiçbir şey belli etmemeleri yapmaları gereken görevleri arasındadır. Her türlü zor koşulda uçağı çok iyi yönetmeleri ellerinden geleni yapmaları meslekte onlara tecrübe kazandırıyor. Çok rüzgârlı havalarda pilotların tecrübeleri gün yüzüne çıkıyor. Ve pilotlar bu tür zor koşullarda birbirlerinden ayrılıyor. Her türlü zor durumdan çıkmayı başarabilen pilotlar çok iyi maaşlarla ve çok iyi pozisyonlarla ödüllendiriliyor.

Pilot CV Örnekleri

THY pilotu nerelerde çalışır?

Sektörün gelişmesiyle birlikte gençlerin gözde mesleği haline gelen pilotluk, son zamanların en çok tercih edilen meslekleri arasında yer alıyor. THY pilotu Türk hava yollarının bulunduğu her ilde pilotluk görevini yerine getirebilmektedir.

Pilot Olmak isteyenler için hazırlanan Mülakat Soruları

THY Pilotları Ne Kadar Maaş Alır?

Türk hava yollarında çalışmakta olan bir pilot mesleğe öncelikle 15.000 TL kadar maaşla başlar. Daha sonra sürüş tecrübesi, yol, hava durumu bilgisi daha da arttıkça rütbesiyle birlikte maaşı da artar. İlerleyen zamanlarda kaptan pilot olduktan ve şirketteki görevlerini tamamladıktan sonra 30.000 TL ile 40.000 TL arasında maaş alırlar. Maaşları tecrübeleriyle oranlı bir şekilde artmaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir