Tev Üstün Başarı Bursu Mülakat Soruları

0

Tev Üstün Başarı Bursu Mülakat Soruları

Türk Eğitim Vakfı öğrencilere verdiği burs imkanları ile eğitime destek sağlıyor ve bunu da istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Öğrencilere sağladığı olanakları üst seviyeye taşıyarak üstün başarı bursu da veriyor. Bu burstan 50 ile 55 kişi yararlanabiliyor. Ösym tarafından yapılan sınavda ilk 5000 giren öğrenciler arasından seçim yapılıyor. Sizde bu sayının içerisinde yer alıyorsanız üstün başarı bursu için başvuru yapabilirsiniz.

Tev Üstün Başarı Bursu Kimlere Veriliyor

Tev üstün başarı bursu verilen alanlara bir sınırlandırma getirilmiştir. Mühendislik, mimarlık, sağlık bilimleri, idari bilimler, temel bilimler, sosyal bilimler ve hukuk alanında okuyacaksanız ve ilk 5000 içerisinde var iseniz başvuru yapmaya hak kazanabiliyorsunuz. Puan değerlendirme aşamasını geçenler mülakat için çağrılarak genel bir değerlendirmeye daha alınırlar.

Tev Mülakat Soruları Nelerdir

Tev mülakat soruları sizin yetenekleriniz ölçmek için verilir. Sorular da genelde eğitim ve kariyer açısından sorular olarak karşınıza çıkar. Bunun için mülakat aşamasında neler yapmak istediğinizi ve gelecekte neleri değiştirmek istediğiniz net cümleler ile ifade etmelisiniz. Ayrıca okudun alanda yapmak istediklerin nelerdir sorusu ile karşılaşacaksınız. İlgili bursu alabilmeniz için bu tarz sorulara kendinden emin bir şekilde cevap vermeniz yeterli olacaktır. Başarılı kabul edilenlere aylık olarak burs bağlanır. Burs ücreti ise 1.150 TL’dir. Ayrıca bursun devamı eğitim hayatınızda başarı olmanızla devam eder.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir