Terk Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

0

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek!Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

 bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

…………….
DAVACI : ………….
VEKİLİ : ………
DAVALI :
KONUSU : Terk sebebiyle ihtar kararı verilmesi talebidir.
OLAYLAR :
1-Davalı ……….. ile müvekkil ……………. tarihinde evlenmişlerdir. Davalı evliliğin kendisine yüklediği görevleri yapmamak maksadıyla evlenme tarihinden 7 ay sonra müşterek evi terk ederek ve tüm eşyalarını alarak babasının evine gitmiştir. Halbuki,davalının evini terk etmesini gerektirecek hiçbir haklı sebebi de yoktur.
2- Dost ve akrabaların bu konudaki girişimleri de olumlu bir sonuç vermemiştir.
3-Aradan …. yıldan fazla bir zaman geçmiştir. Davalı ………….’ın müvekkil tarafından hazırlanan ……………………….. adresindeki evine mahkemenizin takdir edeceği dönüş masraflarını yatırmaya hazırız.
HUKUKİ SEBEBLER
DELİLLER :
: MK md.164 ,HUMK ve ilgili mevzuat.
Nüfus kayıtları,tanık beyanları ikamesi mümkün her türlü delil.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden dolayı aradan 3 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen evine dönmeyen davalı …………..’a;
1/Yukarıda adresi verilen evine dönmesi,
2/Dönmediği taktirde Terk Sebebiyle Boşanma Davası açılacağının ihtaren bildirilmesine karar verilmesini saygı ile vekaleten arz ve talep ederim.12/10/2010
DAVACI VEKİLİ
…………..

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir