Temsan Maaşları

0

Temsan Maaşları

Temsan Çalışanları Ne İş Yapar?

Açılımı Türkiye Elektromekanik Sanayi olan Temsan’da birçok personel görev yapmaktadır. 1975 tarihindeki Bakanlar Kurulu kararı ile 1977 yılında hizmete açılmıştır. Ankara’da 2, Diyarbakır’da 2 adet olmak üzere toplamda 4 adet tesis vardır.

Yerli elektromekanik teçhizatların üretilmesi için oldukça önemli bir kurumdur. Özellikle dışa bağımlı olunan HES elektromekanik teçhizatlarında millileşme sağlanmıştır. Ülkemizin en değerli kurumları arasında yer alan Temsan’da çalışan birçok personel de vardır. Özellikle mühendislerin kendilerini geliştirme ve ülkeye yarar sağlamada en önemli iş kurumları arasında yer almaktadır.

Temsan Çalışanları Görevleri Nelerdir?

Temsan Kurumu belirli aralıklar ile ihtiyaç dahilinde KPSS puanlarına göre atamalar yapmaktadır. Özellikle birçok farklı koldaki mühendislerin Temsan için başvurularda bulunduğu gözlenmektedir.

Jeneratör, buhar kazanı, türbin, su ve gaz tankları, çelik konstrüksiyon elemanları, pompalar, kompresörler, transformatörler, şalt cihazı, elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağılımı vb. birçok işlerde mühendisler ve personeller çalışabilmektedir. Ülkenin kendi ürünlerini üretmek ve dışa olan bağımlılığı en alt seviyeye indirmek için oldukça önemli bir kurumdur.

Temsan Çalışanları Nerelerde Çalışabilir?

2 adet Ankara, 2 adet Diyarbakır’da bulunmak üzere toplam 4 tesiste Temsan çalışanları olmaktadır. İnsanlar bu 4 tesiste de ihtiyaç dahilinde çalışmalar sağlayabilmektedir.

Temsan Çalışanları Ne Kadar Maaş Alır?

Temsan’da çalışan işçiler minimum 2000 lira ile işe başlamaktadır. Ancak mühendislerin ve diğer kadroların tecrübe ve iş yüküne maaş farklılıkları oluşmaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir