Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi

0

Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi

Günümüzde öğretmenlere ödenen temininde güçlük zammı, yan ödeme kararnamesinde belirtilen hükümlere uygun şekilde ödemesi gerçekleşmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun da yer alan 152. maddesin de belirtilen tüm memurların zam ve tazminatları 05.05.2006 tarih ve 26159 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak alınan kararla öğretmenlere ödemesi yapılmaktadır.

Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

17.4.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı karar sonrasında resmi gazetede yayımlanması ile birlikte Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin tutarlar belirlenerek Bakanlar Kurulu Kararına ile istinasız ödemesi gerçekleştirilmektedir. Bu ödemeyi almayan öğretmenler ödemeyi alabilmek için temininde güçlük zammı dilekçesi yazarak talepte bulunabilirler.

Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi Ne İçin Kullanılır

Ödeme almak isteyip ve hakka sahip olamayan öğretmenlerin yasal olarak doğan hakkını aramak için oluşturacağı dilekçedir. Bu dilekçeyi hazırlayacak öğretmenler yasal hakları olmasına rağmen ödeme almadığı durumlarda bu dilekçeye başvururlar.

Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Öncelikle dilekçeyi yazmak isteyen öğretmenler bunu yasal prosedürlere uygun şekilde hazırlamak durumundadır. Eğitim ve öğretim hizmetleri bölümüne istinaden hazırlanan dilekçe örneklerine bakarak kolayca hazırlanabilir.

Temininde Güçlük Zammı Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

Hazırlanan ilgili dilekçe eğitim ve öğretim ile ilgili birimlere teslim edilerek yan ödeme kararnamesinde belirtilen hükümlere uygun şekilde ödemesi gerçekleştirilebilir. Siz de ödeme hakkınızı aramak amacı ile dilekçenizi hazırlayarak teslim edebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir