Lise Telafi Sınavı Dilekçesi

0

2018 Telafi Sınavı Dilekçesi Lise

Öğrenim görmüş olduğunuz lisede katılamadığınız sınavlar için telafi sınavları yapıldığını belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de sizler Telafi sınavı dilekçesi hakkında merak ettiğiniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Telafi Sınavı Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Girmediğiniz veya belli mazeret ile giremediğiniz sınavlara sonradan girmek için öğrencilere tanınan Telafi sınavı dilekçesi bu sınavlara katılmanıza yardımcı olacak bir süreçtir. Telafi sınavı dilekçesini yazarak kaçırdığınız sınava katılma hakkını elde etmiş olacaksınız. Bu yüzden de Telafi sınavı dilekçesini yazmanız oldukça önemlidir.

Telafi Sınavı Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Mazeretli ve mazeretsiz bir şekilde katılamadığınız sınavlara yeniden katılmanızı sağlayacak olan Telafi sınavı dilekçesi sınava tekrar alınmanızda kullanılacak olan bir yasal süreçtir. Yani sizlerde Telafi sınavı dilekçesi yazarak sınava katılmak istediğinizi üst kurula bildirerek sınava katılabilirsiniz.

Telafi Sınavı Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sitemizde bulunan dilekçe örneklerine bakarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda öğrenim görmüş olduğunuz okulda da Telafi sınavı dilekçe örneğini alarak aynı şekilde doldurarak başvuru da bulunabilirsiniz.

Telafi Sınavı Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Eğitim ve öğrenim görmüş olduğunuz okulunuza hitaben yazılacak olan bu Telafi sınavı dilekçesi yine eğitim ve öğrenim görmüş olduğunuz okulunuzun idari birimine teslim edilmektedir. Yani öğreniminizi görmüş olduğunuz okula giderek Telafi sınavı dilekçenizi elden teslim edebilirsiniz.

Telafi Sınavı Dilekçesi İNDİR

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir