Teknik Personel CV Örnekleri

0

Teknik Personel Nasıl CV Hazırlamalı?

Siz teknik personel olarak çalışıyorsanız ve iş değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda teknik personel özgeçmiş hazırlarken nelere dikkat etmeli? Tekik personel çalışanı nasıl CV hazırlamalı hepsini sizinle paylaşıyor olacağız.

Teknik personeller adı üzerinde teknik eleman oldukları için, iş bilgilerini, aldıkları eğitim, kurs bilgilerini daha detaylı anlatmalısınız. CV ‘nizi doldururken en önemli adımlardan biri bilgilerinizi kısa, net ve anlaşır bir biçimde ifade ederek doldurmanız olacaktır..

teknik-personel-cv-ornegiTeknik Personel Özgeçmişinde Hangi Alanlar Bulunmalı?

Öncelikle hangi bilgiyi nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır. Özgeçmişte Bilgileri Nasl Eklenir?

  1. Kişisel bilgiler: Ad, soyad, adres, telefon, medeni durum, erkek adaylar için askerli durumu, varsa çocuk sayısı, seyahat gerektiren bir iş ise ehliyet bilgilerini içerir.
  2. Eğitim bilgileri: Kronolojik bir sıra dahilinde okul bilgileri girilmelidir. Mezuniyet yılı ve bölüm bilgileri de unutulmamalıdır.
  3. İş deneyimleri: Yine kronolojik bir sıra takip edilerek, en son çalıştığınız işyeri bilgileri, görev tanımı ve süresi, varsa ayrılma nedeni belirtilerek yazılır.
  4. Sertifikalar, kurs bilgileri: Katıldığınız seminerler ve kurs bilgileri, yabancı dil, bilgisayar bilgisi kısımlarını içerir.
  5. Referans: Bu bölümde size referans olabilecek kişilerin isimleri, görevleri ve iletişim bilgileri yer alır. En az iki kişi belirtilmelidir.
  6. Fotoğraf: Fotoğraf eklemek içim özgeçmişin sağ ya da sol üst bölümü kullanır. Mümkünse çözünürlüğü yüksek vesikalık bir fotoğraf eklenir.

Teknik Personel CV Örnekleri

Aşadağıda teknik personeller için hazırladığımız CV Örneğini görebilirsiniz. Diğer meslek dallarındaki CV Örneklerini görmek için CV Örnekleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İstediğiniz Özgeçmişi seçip üzerine tıklamanız yeterli olacak. Ardın CV örneği bilgisayarınıza inecek ve istediğiniz değişikliği yapabileceksiniz.

Teknik Personel CV Örneği

Teknik Personel CV Örneği İndir

Tüm CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

teknik-personel-cv-ornekleri teknik-personel-ozgecmis

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir