Teknik Direktör Maaşları

0

 Teknik Direktör Maaşları

Türk halkı tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen spor dalı olan futbol, kendi içerisinde birçok insanı barındırmaktadır. Bunlar futbolculardan, yedek oyunculardan ve teknik direktörlerden oluşmaktadır. Dünyanın neredeyse her köşesinde oynanan bu oyun bir çok kişi tarafından sevilmekte ve yakından takip edilmektedir. Farklı mevkilerdeki oyuncuların üstlenmiş oldukları sorumluluk, almış oldukları ücrete de yansımaktadır. Bir defans oyuncusu ile forvet oyuncusunun almış olduğu para birebir aynı değildir. Bunun sebebi ikisi de takımını farklı şekilde savunmasından dolayıdır. Ayrıca takımdan sorumlu teknik direktörlerde farklı maaşlar almaktadır. Yönetilen takıma göre alınan para artar ya da azalır.

Teknik Direktörlerin Görevleri

Kısa ve net bir şekilde açıklamak gerekirse, çalıştırılan takımın en iyi düzeyde bir karşılaşma sergilemesini sağlamak, teknik direktörün en önemli görevidir. Takım başarılı ya da başarısız olursa bundan en önce, Teknik Direktör sorumlu tutulmaktadır. Sergilenen spor karşılaşması ne olursa olsun başta Teknik Direktör bulunmalıdır ve oyunu en iyi şekilde kurmalıdır. Kurduğu oyundan da başarılı çıkmak her Teknik Direktörün birincil görevidir.

Teknik Direktör Kaç Saat Çalışır

Teknik Direktörlüğü normal bir işyeriymiş gibi  göremeyiz. Sabah erken saatte dükkanımı açayım, hava kararınca da kapatırım sözünü bir Teknik Direktörden duyamazsınız. Bunun yerini aylar ve yıllar takip etmektedir. Bir teknik direktör bir takımı yıllarca ya da aylarca çalıştırdıktan sonra anca meyvesini yiyebilmektedir. Bunun için de gerekirse fazla mesai yapmaktadır. İşlerini severek yapanlar bu durumdan pek de şikayetçi değillerdir. Bunun için saatle sınırlandırmak doğru bir hareket değildir

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

Teknik Direktör olmak için Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulundan mezun olma şartı aranmaktadır. Hangi spor dalında teknik direktörlük yapılıyorsa o alanda uzman olmak da en önemli şartları arasında yer almaktadır. Dıştan çok eğlenceli görünen bu meslek dalı, içerde çok zorlu ve stresli olmaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Teknik Direktörlerin Maaşları

Çalıştırılan takımın ligdeki yerine göre, Teknik Direktörün maaşı da değişmektedir. Bir Ptt Süper Lig takımını çalıştıran Teknik Direktör ile Şampiyonlar ligindeki takımı çalıştıran teknik Direktörün aynı paraları alması beklenemez. Teknik Direktör, çalıştırmış olduğu takımın sağlamış olduğu başarıya göre, aldığı parayı değiştirebilir.

Süper Lig Teknik Direktör Maaş Şablonudur:

Teknik Direktör Haftada kaç Saat Çalışır? Değişken
Teknik Direktör Ayda kaç Saat Çalışır? Değişken
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 1.2 Milyon TL (Temmuz 2017)
Prim 0 TL – Var
Verilen Zam Takıma Göre
Vergi Dilimi XXX
Toplam Ele Geçen 1.2 Milyon TL (Ocak 2017)

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir