Tek Ders Dilekçe Örneği

0

Tek Ders Dilekçe Örnekleri 2017

Öğrencinin, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olabilmeleri için, okuduğu yıla ve döneme göre, aldığı tüm dersleri başarı ile tamamlamış ya da not ortalaması esas alınarak, derslerden muaf olmuş olması gerekmektedir. Elbette ki bu durumun dışında kalan bazı öğrenciler, tek ders sınavlarına girerek, mezun olma şartlarını tamamlamak istemektedir.

Her üniversite, kendi akademik takvimlerinde yer alan tarihlere göre, belirlenmiş süre aralığında, tek ders sınavları açarak, mezun aşamasında olan öğrencilerin, bir tane derslerinin bulunması dahilinde, bu hakkı öğrencilerine tanımaktadır.

Tek ders dilekçesi ne zaman verilir?

Tek ders sınavına katılmak için, ilk olarak, üniversiteye ( ilgili birime ) tek ders dilekçesinin hazırlanıp gönderilmiş olması gerekmektedir. Bunun için de web adresi üzerinde yer alan hazır şablonlardan bilgi alınabilir. Ek olarak, dilekçe bilgileri hakkında şunlara göz atmak mümkün olacaktır.

Tek ders sınavı ücreti var mı?

Üniversiteler, tek ders sınavını, öğrencilere bir hak olarak tanımaktadır. Öğrencilerin eğitim almış oldukları dönem ücretlerini ödemiş olması halinde, tek ders için her hangi bir ücret talep edilmemektedir.

Tek ders dilekçesi nasıl yazılır?

  • İlgili Üniversitenin, İlgili Meslek yüksekokulu ya da fakültesi müdürlüğüne şeklinde yazılır
  • Sonrasında ise, okulunuzun 1234 numaralı, abcd programı öğrencisiyim. 2017-2018 öğretim yılı 2. Dönem dersi olan X dersinden tek ders sınavına katılmak istiyorum şeklinde devam etmesi gerekir
  • Son olarak ise dilekçe kurallarına uygun olarak, ad ve soyad, tarih ve imza ilgili kısımlara yazılarak, dilekçe hazır edilir. Adres ve telefon bilgileri de, olası durumda öğrencinin bilgilendirilmesi adına önemli olacaktır.

Hazır şablonlardan düzenleme yapabileceğiniz gibi, yine okulunuzun öğrenci işlemlerinden de tek ders için dilekçe örneklerinden alarak, bilgilerinizi eksiksiz doldurmak dahilinde, ilgili birime teslim edebilirsiniz. Bazı üniversiteler posta yolu ile de dilekçeyi kabul edebilmektedir.

Öğrenci Dilekçe Örnekleri


Tüm Üniversite Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Tek Ders Dilekçe Örneği

kayıp belge bildirme dilekçesi

İNDİR

Tarih:
Ad Soyadı:
İmza:

Dersin Kodu ve Adı Dersi Okutan Öğretim Elemanı Unvanı Adı-Soyadı

 

…………………. ÜNİVERSİTESİ
……………………. MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Yüksekokulunuz ……………… Bölümü ……….. numaralı öğrencisiyim. 20 -20 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda mezun olabilmem için,………..tarihinde …….günü saat …..yapılacak olan tek ders sınavına aşağıda kodu ve adı yazılı dersten girmek istiyorum. ……./……/20..

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

 

ADRES:
TEL:

NOT: Beyan ettiğim bilgilerin doğru olmaması durumunda sınavımın geçersiz sayılmasını kabul ederim.


 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir