Teğmen Maaşı 2018

0

Teğmen Maaşı 2018

Türk Ordusunda bütün askerlerin bir rütbesi vardır. Her biri kademe ve aşamalara sahiptir. Rütbeler hak edilir ya da başarıları doğrultusunda kazanılır.

Teğmen Ne İş Yapar?

Teğmen; Türk Silahlı kuvvetlerinde Asteğmen ve Üsteğmen arasında olan takım komutanlığı yapan subaydır. Yaklaşık 50 askerden oluşan askeri birlikler takım olarak adlandırılır ve bu takımların komutanı da teğmendir. Emir verme yetkisi vardır aynı zamanda üstlerinden de emir alır. Askeri görevlerde hizmet verir. Teğmen sınıfında rütbeler 3 tanedir. Asteğmen, Teğmen ve Üsteğmendir.

Teğmen Görevleri Nelerdir?

Teğmenin görevi bağlı bulunduğu takımın komutanlığını yapmaktır. Bu görevlerinde süreleri 3 yıldır. Yedek subay olarak askerlik hizmetlerini yapan üniversite mezunları olan bu kişiler teğmen rütbesini alırlar. Bulundukları sınıfta ya da kadro açıklarında görev alabilirler.

Teğmen Nerelerde Çalışabilir?

Teğmenler Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir rütbe olup hücum eden saldıran anlamı taşır. Bağlı bulunduğu takımın komutanı olarak çalışır. TSK ya bağlı olarak çalışmaktadır. Komutanlıklarda tim komutanı olarak görev yapar. Karakollarda karakol komutanı olarak da çalışabilir. İmza yetkisine de sahip olup ayrıca sorumlulukları vardır.

Teğmen Ne Kadar Maaş Alır?

Askeriyede giyilen üniforma her zaman onur kaynağı olmuştur. 2018 de bir teğmenin maaşı 4651 TL dır. Bu maaşa çocuk parası, aile yardımı, lojman gibi ek olanaklar dahil değildir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde subayların rütbe ve kıdemleri yükseldikçe maaşların da artışlar olur.

Teğmen Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Teğmen Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 4498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 375 TL (%8)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 4673 TL (Ocak 2018)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir