Tedbir Talepli Şikayet Dilekçesi

1

dilekce-ornegi

Tüketicilerin yasalar önünde korumaları gereken en doğal haklarından birisi de Şikayet etme hakkıdır. İstemediğiniz ve rahatsız olduğunuz durumları yasal prosedürler çerçevesinde bildirmek için şikayet dilekçeleri hazırlamak ve bu şekilde müracat etmeniz gerekmektedir. Şikayet dilekçesi ile şikayetinizi bildirmenizin ardından yasal süreç başlayacak ve şikayetiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Sizlerin şikayetlerinizi bildirmeniz için gerekli dilekçeleri hazırlamakta sizlere yardımcı olabilmek adına, bir çok farklı şikayet dilekçesi örneğine yer verdik. Sizlerin tek yapmanız gereken bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini bulmak ve üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirmek. İndirme işlemi tamamlanınca word belgesinin üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir. İşleminiz bitincede kolayca yazdır tuşuna basarak yazdırabilirsiniz. Kolay gelsin!

şikayet dilekçesi

TÜKETİCİ MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

……………..

 

TEDBİR TALEPLİDİR

Davacı(Şikayet Eden Adı SOYADI) : …………………………………………………………….

Adresi : ………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

Tel / Faks (isteğe bağlı) : ………………………… / …………………………

Davalı(Şikayet edilen Adı SOYADI): …………………………………………………………………..

Adresi : ………………………………………………………………………………..

 

Talep(*) : …………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………..

Dava(şikayet)Konusu açıklaması: ……………………………………………………………………………………………….

(Ayıplı mal / hizmet )

OLAY : ……………………………………………………………………………………………………………………..

(Şikayetin açıklaması)

 

Hukuki Deliller :- 4822 sayılı Kanunla Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun

– Borçlar Kanunu, – Tanık, – Bilirkişi ve her türlü delil.

Neticei Talep :Yukarıda açıklanan ayıplı ………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………hususunda karar verilmesini arz ederim. …. /… / 2012

 

Adı – Soyadı

Eki : imza

Ayıplı mal / hizmete ait fatura/fiş vd. belgeler.

(*)

1- ……………… Tüketici Mahkemesinden ……………… …. No.lu İcra Müdürlüğünde 2005 / …. sayılı icra dosyası ile yapılan takibin teminatsız ve tedbiren durdurulması istemidir.

2- ………………….Tüketici Mahkemesinden söz konusu dava sonuçlanıncaya kadar diğer taksit ödemelerimin muacceliyet kesbetmemesi için kalan taksit ödemelerinin teminatsız ve tedbiren durdurulması istemidir.

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
erol erdem

sayın başbakanım sizlerden bir ricam var bana önüne gelen haciz davası açıyor okadar dolandırıcı tefeciler sarmışki etrafımızı bundan yeni haberimiz olmaya başladı hemen birisini söyleyeyim 2001 tarihinde üzerime olan elektrik saatini borcumu ödedimaboneliğimin iptalini istedim fakat kapatmadılar başkaları çalışmaya başladı yine kapatmadılar dilekçe yazdım başkaları çalışıp üzerime borç bırakırlarsa sorumluluk kabul etmemdiye dilekçe numaram elimde 15 haziran 2001 dilekçe no 10768 bu çakallar evlerinde yatarken ben15 temmuzddaa o benğlumla sırayla nöbetleşe sokaklardaydık saygılaarımla