TBMM Memur Maaşları

0

TBMM Memur Maaşları

Uzun yıllardan beri meclis geneline personel alımı yapılmamaktaydı. Fakat bu yıl birçok kadroda personel alımı gerçekleşti. Ve akıllarda oluşan soru ise herkesin aynı desek yeri var.

TBMM Memur Maaşları ne kadar?

Biz sizler için bu sorun cevaplarını araştırdık ve bu yazımızda sıraladık.

TBMM sekreter maaşları ve şoför maaşları hemen hemen birbirine yakın sayılsa da siyasi parti bünyesinde çalışan personel ile diğer birimler üzerinde çalışan personel arasında ciddi farklar oluşuyor.

TBMM sekreter maaşları 2017 baz alındığında bu rakam 4 bin 200 TL yi bulurken şoför maaşları ise onu 3 bin 675 TL ile takip ediyor.

Siyasi parti gruplarında görev yapan en az ilkokul mezunu bir memur ise 4 bin 490 TL maaş almaktadır.

Nasıl TBMM memuru olunur?

Tabiki bu tarz bir işte çalışmak istiyorsanız öncelikle kamu personeli seçme sınavından (KPSS) den yeterli puanı alıp daha sonrada yetkili birimlerce yapılacak olan sözlü ve yazılı yeterlilik sınavında başarılı olmak gerekmektedir. Tabiki tüm sorumluluklar bunlar sınırlı değildir. TBMM gibi Ülkenin en önemli kamu binasında çalışmak istiyorsanız. Kendinizde bolca cesaret ve özgüven barındırmalısınız. Maaş ortalaması özel sektörün çok üzerinde olsa da böyle stresli bir iş yapmak herkes için kolay sayılmaz. Öncelikle stresli ve yorucu işiniz olacağından bahsedebiliriz. Bu da birçok kişinin tercih etmeyeceği anlamına gelmektedir. Yine de günümüz şartları düşünüldüğünde oldukça iyi bir iş olduğunu söyleyebiliriz.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir