TBMM Koruma Memuru Ne İş Yapar

0

TBMM Koruma Memuru Ne İş Yapar

Koruma memurları son zamanlarda gözde meslekler arasında yer almaktadır. Birçok alanda olduğu gibi koruma memurları da uzun ve yorucu bir eğitimden sonra meslek hayatına atılır ve görevlerine başlarlar. Başarılı bir eğitimden sonra meslek hayatına atılan koruma memurları Jandarma ve polislerin meslek üzerindeki yüklerini hafifletmekle kalmayıp başarılı işlere adım atmışlardır. TBMM son zamanlarda boş kadroları doldurmak için koruma memuru alımı yapmaktadır.

Nasıl koruma memuru olunur?

TBMM koruma memuru olmak için ise aranan şartlar üniversitelerin lisans veya ön lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Kamu personeli seçme sınavından (KPSS) en az 70 puan almanız gerekmektedir. Daha sonra ise 657 sayılı kanun gereğince 48. Maddede belirtilen şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Lisans mezunları kamu personeli seçme sınavından p3 ön lisans mezunları ise kamu personeli seçme sınavından p93 türünden puan almış olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise alacakları özel eğitimler ile görev alacakları yer veya kuruluşların ortamlarında bulunacaklardır.

Koruma memurları nerelerde görev alır?

Şuan itibari ile görev alacakları yerler kesin olarak bilinmese de koruma memurları kesin olarak toplum içerisinde düzeni sağlamak ve güvenliği sağlamaktan sorumlu olacakları bilinmektedir. Polis ve Jandarma teşkilatına büyük yardımcı olması planlanmaktadır. Koruma memuru olmak için kamu personeli seçme sınavında başarılı olmaktan başka kendinizde cesaret ve öz güven bulmanız gerekmektedir. Oldukça tehlikeli ve zorlu bir görevi üstlenmek için bu şartları bünyenizde barındırmanız gerekmektedir. Daha sonra ise başarılı bir koruma memuru olursunuz.

TBMM Memur Maaşlarıni Buradan Ogrenebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir