Tatil Dilekçesi

0

Tatil Dilekçesi

Öğretmenler görev aldıkla süre içerisinde tatile çıkmak istediklerine bunu belirtmek zorundadırlar. Bunun için de yasal olarak izin almaları gerekiyor. Bu yasal izin için bir dilekçe hazırlanması gerekiyor. Bu dilekçenin adı tatil dilekçesi olarak ön plana çıkar. Tatil dilekçesi özenle hazırlanır. Ayrıca güncen olarak hazırlanması ve ıslak imzalı bir şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Bu sayede sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tatil Dilekçesi Nasıl Hazırlanır

Tatil dilekçesinin içeriği kurumsal bir dile ile hazırlanmalıdır. Hangi tarih aralığında tatile çıkılacağı açıkça belirtilmelidir. Ayrıca tatile gidilecek olan konumun da bilgisine yer verilmesi gerekiyor. Bu şekilde dilekçenizi hazırlayarak ilgili bölüme sunabilirsiniz.

Tatil Dilekçesi Nereye Verilir

Dilekçenizi hazırladıktan sonra çalıştığınız okula vermeniz gerekiyor. Dilekçeyi de okulunuzun dikkatine yazmanız gerekmektedir. Yazdıktan sonra ıslak imzalı bir şekilde okul müdürünüze teslim edebilirsiniz. Okul müdürü bağlı olduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçenizi teslim eder. Onay aşamasından sonra da tatilinize başlayabilirsiniz.

Dilekçeyi hazırlama aşamasında mutlaka kurumsal dil kullanmaya özen gösterin. Tatile gidilecek olan nokta hakkında da bilgi verilmesi gerekir. Öğretmenler bu dilekçeyi hazırlamakla yükümlüdürler. Ayrıca her öğretmen için geçerli olup yasal süre içerisinde dilekçeleriniz okul müdürlüklerine teslim etmek zorundadırlar. Belirtilen tarih içerisinde izin onayını okul müdürlüğü uygun görürse onaylar. Uygun görmez ise tarihlerde değişiklik yapılabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir