Taşeron Kadroya Geçerse Maaşı Ne Kadar Olur

0

Taşeron Kadroya Geçerse Maaşı Ne Kadar Olur?

Son çıkartılan KHK ile Taşeron işçilere verilecek olan kadro haberi birçok sorunun beraberinde gelmesine neden oldu. Merak ettiğiniz Taşeron işçilerin maaşlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Taşeron işçi ne iş yapar?

İşçi statüsü dışında çalışan Taşeron işçilerin aracı kurumlar aracılığıyla her kademede etkin bir görevinin bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Hemen hemen her kadroda yer alan Taşeron işçilerin birçok iş alanında bulunduğunu belirtelim.

Taşeron işçilerin görevleri nelerdir?

Taşeron olarak çalışan işçilerin çalıştığı kurumlarda yer alan görevleri yönetmeliklerde resmen tanımlanmıştır. Özellikle çalıştığı kurumda ki görevine göre çalıştırılan bu işçiler son çıkartılan KHK’dan sonra resmen kadroya geçirilecek.

Taşeron işçiler ne kadar maaş alır?

Kamu kurumlarında aktif olarak görev yapan 450 Bin Taşeron işçinin bulunduğunu ve bu işçilerin aracı kuruluş aracılığıyla devlet kadrolarında çalıştığını belirtmek istiyoruz. Ancak hükümetin son zamanlarda aldığı karardan sonra Taşeron işçilere verilecek olan kadronun artık resmiyet kazanmasından sonra ne kadar maaş alacakları merak konusu olmaya başladı. Devlet güvencesi altına alınacak olan Taşeron işçilerin devlet kadrolarına geçmesinden sonra maaşlarında 300 TL ile 500 TL arasında değişen bir artış meydana gelecektir. Bu yüzden maaşları farklılık gösteren Taşeron işçilerin ne kadar aldığı konusunda net bir rakam söylemenin doğru olmadığını belirtelim. Ancak maaşlarında eski ücretlerinden 500 TL gibi bir rakam daha fazla alacaklarını belirtmek istiyoruz.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir