Taşeron İşçi Nasıl Olunur

0

                                    Taşeron İşçi Nasıl Olunur?

Taşeron İşçi olmak için başvuru yapmanız gerekecek. Başvuru yapacağınız iş yerinde başvuru formu alıp doldurmanız gerekir.  Eğer kabul edilirseniz çağırılırsınız. Taşeron ne iş yapar? Taşeron işçi nerdeyse her işi yapar.  Güvenlik, temizlik görevlisi, hastane personeli, aşçılar, saymakta zorlandığımız daha birçok iş. Ama ne yazık ki taşeron işçilerin maaşı çok az. Her işi yapan taşeron ama maaşın fazlasını alan memur. Bu tam bir haksızlık.

Taşeron işçilerin görevleri nelerdir?

Taşeron işçilerin görevleri her işçe çalışmaktır. Taşıma, yazma çizme neredeyse bütün iş yerinin işi taşeronların omuzlarına yüklenmektedir.

Taşeron işçi kaç saat çalışır?

Taşeron işçiler nerdeyse sabaha kadar çalışır. Çalışma saatleri en az 8 saat ve vardiya sistemi ile çalışırlar.

Taşeron işçiler nerelerde çalışır?

Taşeron işçiler genellikle devlete ait şirketlerde hizmet sektöründe çalışılar. Bunu sebebi ise devletin, omuzlarındaki yükü taşeron firmasına vermesidir. Bunu fırsat bilen firmalar bu işleri devlet kontrolünde alır ve işletirler. Mesela güvenlik, hastane personeli, temizlikçi, aşçı ve daha bir sürü işi taşeron firmalar tarafından yönetmektedir. Bu yüzden taşeron firmalar her işi yapar. İşçileri de her işi yapmak zorunda kalırlar. Taşeron firmasında çalışan taşeron işçiler çok haksızlığa uğrarlar. Çünkü az maaş ile çok iş yaparlar. Ama devlet memurları sadece bir  bilgisayarın karşısına oturmuş alıyor 4.000 TL maaş, Taşeron her işçe çalışıyor neredeyse hamallık yapıyor verdikleri maaş 1.603 TL. Sonra ülkede insanlar niye geçinemiyor. Tabi geçinemezler. Ülke’de ev kirası 1.000 TL sonra 600 TL ile geçin bakalım geçine bilecen mi?

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir