Taşeron Başvuru Formu

0

Taşeron Başvuru Formu

Kamu Kurumlarında Taşeron firmaya bağlı olarak çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçebilmeleri için başvuru sırasında vermiş oldukları dilekçedir. Bu dilekçenin yazılmasıyla  kamu kurumlarında Taşeron pozisyonunda çalışan personel devletin kadroya geçiş için vermiş olduğu hakkı kullanmak, bu haktan faydalanmak hakkını elde etmiş olur. Bu dilekçe sayesinde yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava girme hakkını kazanıp kadroya geçme, devlet güvencesinde olma şansını kazanır. Başvuru dilekçesi ve istenilen evrakların istihdam edilecek kuruma teslim edilmesiyle kişinin talebi üzerine kurulan komisyon inceleme yapar ve kişi uygun görülürse sınava girme ve kadroya geçme hakkı kazanır. Başvuru dilekçesi bu yüzden önemlidir.

Taşeron Başvuru Formu  Ne İçin Kullanılır?

Taşeron çalışanların kadroya geçmesi için ilk adım olarak kullanılır. Kişi bu dilekçeyi vererek kadroya geçme şansını elde eder ve kadro yolunda ilk adımını atmış olur. İstihdam edilecek kuruma yazılan dilekçe ve gerekli olan form ve evrakların teslim edilmesiyle kişi kadro için adım atmış olacak.

Taşeron Başvuru Formu Nasıl Yazılır?

Bu dilekçe çalıştığı kuruma hitaben işe başladığı yılı belirtecek şekilde şartları taşıyor ise bunu belirterek uygun formatta yazılmalıdır. Kişi Çalıştığı kurumun web sayfasında personel işleri kısmına bakarsa uygun formattaki dilekçeye ulaşabilecektir.

Taşeron Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Çalışmakta olduğu kurumların kendi statüdeki çalışanlarla ilgilenen birime evraklarını teslim edebilirler. Kişi dilekçeyi, formu ve başvuru evraklarını işveren taşeron kuruma değil, istihdam edileceği kurum hangisi ise oraya teslim edecektir. Yazılan dilekçe ve istenilen evraklar istenilen tarihe kadar istihdam edilecek kuruma teslim edilmeli.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir