Tapu Kadastro Maaşı 2017

0

Tapu Kadastro Maaşları Ne Kadar

Hemen hemen herkesin bir evi bulunmaktadır. Evi olanlar evlerini kendi üzerlerine almak için mutlaka Tapu ve Kadastro Müdürlükleri’ne gitmiş olmaları gerekir. Bu müdürlük sadece bu amaca hizmet etmemekte geniş bir alanda birbirinden farklı birçok işi yürütmektedir. Burada çalışan kişilerin çoğu devlet memuru olarak görev yapmaktadırlar. Bu kurumda tapu sicillerinin tutulmasına yönelik temel kurallar ve tapu sicilinin oluşturulabilmesi için kadastro çalışmaları yapılmaktadır. Kadastro çalışmaları ise arazide ölçüm yapılarak ve harita yapım kurallarını, tekniklerini çalışarak yapılmaktadır.

Tapu Kadastro Maaşı 2017Tapu kadastro bünyesinde çalışan meslek dalları

  • İstatistikçi
  • İnşaat mühendisi
  • Mimar
  • Geomatik / harita mühendisi
  • Memur

Bu meslek dalında çalışmak isteyen bireylerin teknik bilimler, ölçme bilgisi, genel matematik, anayasa ve idare hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku, teknik resim gibi alanlarda eğitim almış ve başarılı olmuş olması gerekmektedir. Ayrıca gereken niteliklere ek olarak trigonometri, bilgisayar gibi konularda da kendini yetiştirmiş olmalı ki teknolojiyle gelişen ve sürekli bir yenisi çıkan programlara yetişip kuruma son teknolojiyi getirebilsin.

Tapu ve kadastro kurumda çalışan bireylerin aldıkları maaş

Gibi birçok meslekten farklı birimlerde çalışmak üzere görevlendirilmiş insanlar bulunmaktadır. Ancak kurumda en çok dikkat çeken birim tapu kadastrodur. Bu kişiler tamamen tapularla ilgilenen kişilerdir ve burada bulunan diğer çalışanlara göre doğal olarak kurumdaki en yüksek maaşa sahip olan çalışanlardır diyebiliriz. Burada çalışanlar ortalama olarak 3000 TL almaktadırlar.

Diğer Mesleklere Dair Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir