Tahsildar Ne Kadar Maaş Alır?

1

Tahsildar Maaşı 2017

Pek çok devlet kurumunda, bürolarda ve veznelerde çalışan personeller ile karşılaşılıyor. Peki, tahsildar olarak adlandırılan bu büro personelleri ne iş yapıyor, ne kadar maaş alıyor ve alınan zamlar hakkında genel bilgiler nelerdir?

Tahsildar ne iş yapar?

Tahsildarlar, devlet kamu kurumlarında, veznedar kadrolarında hizmet vermektedir. Büro ortamlarında çalıştıkları bilinir. Genel olarak, saymanlık tarafından yapılan tahsilatlarda ve kasalarda yapılmakta olan ödemeler ile ilgili işlemleri üstlenmektedir. Ödenmiş ve tahsilatı yapılmış olan tutarları, her gün düzenli olarak deftere kayıt etmek ile mükelleftir. Bunların yanı sıra, yapılan kayıtların da muhasebe kayıtları arasında uyumu araştırır, kontrol eder, uygunluğu sağlamakta görevlidir. Yine kamu bankalarında da tahsildar olarak görev alan kişiler, benzer görevler ile sorumludur.

Tahsildar Ne Kadar Maaş Alır?Tahsildar maaşları ne kadar?

Hizmet verdiği kurum ve kuruluşa, hizmet yılına ve derecesine bağlı olarak maaşlarında değişiklik görmek mümkündür. Yine mezun oldukları okul düzeyi ve bu gibi etkiler de, tahsildar maaşlarını etkileyen faktörler arasında.

  • 2015 yılında, veznedar kadrosunda görev alan personelin brüt maaşı; 2.797 TL olurken, net olarak 2.402 TL eline geçmekteydi
  • 2016 yılında ise brüt maaşlar; 3.130 TL’ ye yükselmiş olurken, net olarak; 2.711 TL olarak kayıtlara geçti.
  • İçerisinde bulunduğumuz 2017 yılında ise brüt maaşlar veznedarlar için; 3.383 TL olurken, net maaş tutarı ise; 2.930 TL olmuştur.

Yukarıda verilen maaş hesaplamalarında, bazı ek ücretler ile hesaplandığı bilinmelidir. Budan kaynaklı olarak güncel maaş tutarlarında sapmalar görülebilir.

Hizmet yılına göre maaşlar farklılık gösterirken; hizmet yılları şu şekilde değerlendirmeye alınmaktadır.

  • Yeni başlayan Lisans mezunu
  • 3 yıl hizmet vermiş Lisans mezunu
  • 6 yıl hizmet vermiş Lisans mezunu
  • 25 yıl ve üzeri hizmet yılı bulunan Lisans mezunu; Net maaş olarak; 2.943 TL maaş almaktadır.

Diğer Meslek Dallarının Maaşlarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

 

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ahmet

Tahsildar alımı vardı bir ara merkezi atama ile 95 ile felan kapattı benim puanım 92.65 yazık oldu valla