Süre Uzatım Dilekçesi

0

Süre Uzatım Dilekçesi

Mahkemenin vermiş olduğu karara karşılık sizlerden istenen cevap dilekçe süresinin geçmesi durumunda Süre uzatım dilekçesi yazarak sizlerde cevap hakkınızın bir kereye mahsus olarak uzatılması talebinde bulunabilirsiniz. Bu yüzden de Süre uzatım dilekçesi hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Süre Uzatım Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Cevap dilekçesi verilmesinin ardından davalının adına tebliğ edilen yazıya cevap verilmesi istenilen sürede cevap verilmemesi yeni bir sürecin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Süre uzatım dilekçesi yazarak bu sürenin uzatılmasını sizlerde sağlayabilirsiniz.

Süre Uzatım Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Süre uzatım dilekçesinin kullanılmasında amaç ortaya çıkan cevap hakkı süresinin dolmasından sonra tekrar bu süreyi hak kazanmak için kullanılır. Yani size tanınan cevap hakkı süresi boyunda eğer sizler cevap hakkına yanıt veremediyseniz Süre uzatım dilekçesi yazarak yeniden bir cevap hakkı süresi talep edebilirsiniz.

Süre uzatım Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Bunun için yazmanız gereken dilekçe türünü internet sitemizde veya arama motorlarının görseller bölümünde bulabilirsiniz. Süre uzatım dilekçesi yazmak için bu konuda uzman bir kişiden fikir almanız oldukça önemlidir. Bu yüzden de Süre uzatım dilekçesi yazmadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Süre Uzatım Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Duruşmanıza bakan mahkemenin gerekli bölümlerine Süre uzatım dilekçesini göndererek veya elden teslim ederek sizlerde bu sürenin doğal olarak uzatılmasını talep edebilirsiniz.


…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE 

                                                                                                                       ……. 

DOSYA NO                              :…….

 

SÜRE UZATIMI TALEBİNDE

BULUNAN DAVALI                 :…….

VEKİLİ                                     :……. 

DAVACI                                   :…….

VEKİLİ                                     :…….

KONU                                      : Davaya Cevap Süresinin Uzatılması İstemimizdir.

 

AÇIKLAMALAR          :1-Davacı tarafından açılan davaya ait dilekçe, müvekkilimize duruşmanın yapılacağı tarihten iki gün öncesine rastlayan  ……. tarihinde tebliğ edilmiştir.

2-Müvekkilimiz tarafından bize ulaştırılan dilekçeye konu olan dava ve ilgili olayların araştırılması için yeterli zamanımız olmamıştır.

3-Müvekkilimiz kendisini temsil etmemiz için gerekli vekaletnameyi dahi henüz ulaştırmıştır. Davaya karşı savunmalarımızı hazırlayabilmemiz için Hukuk Usulü Muhakemeleri Yasası’ nın 197. maddesi gereği tarafımıza makul sürenin verilmesini talep ederiz.

 

                                                                                               DAVALI VEKİLİ

                                                                              …….

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir