Süre Tutum Dilekçesi

0

Süre Tutum Dilekçesi

Hukuk içerisinde en çok tercih edilen dilekçe türleri arasında yer alan Süre tutum dilekçesi hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Süre Tutum Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Ceza ve iş davalarında davanın temyize gönderilmesi için yazılan bir dilekçe türüdür. Mahkemenin verdiği kararın temyize gönderilmesi için verilen bir dilekçe türü olduğunda dolayı Süre tutum dilekçesi bu yüzden yazılmaktadır.

Süre Tutum Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Mahkemenin vermiş olduğu kararın Yargıtay’a taşınması için verilen bir dilekçe türüdür. Bu sürenin yasal olarak 8 günlük bir süre içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Yani Süre tutum dilekçenizi 8 gün içerisinde Yargıtay’a ulaştırmanız gerekmektedir.

Süre Tutum Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Süre tutum dilekçesini yazmak için avukatınızdan öncelikli olarak yardım almanızı sizlere öneriyoruz. Son derece dikkat edilmesi gereken bu dilekçe türünde yazmak istediğiniz detayları hukuk kuralları içerisinde yazarak Yargıtay’a göndererek karara burada itiraz edebilirsiniz. Bunun için sitemizde bulunan dilekçe örneklerine bakmanız yeterli olacaktır. Talep ettiğini konunun da Süre tutum dilekçesi içerisinde açık bir dille yazması oldukça önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Süre Tutum Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Avukatınız aracılığıyla Süre tutum dilekçesini Yargıtay’a teslim etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Süre tutum dilekçesini sizlerde elden Yargıtay’a götürerek teslim edebilirsiniz. Bunun için uzman avukatlardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Süre Tutum Dilekçesi İNDİR

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir