Süleyman Soylu Özgeçmişi

0

Süleyman Soylu Özgeçmişi

Ülkemizde iç işleri bakanı olarak görev alan Süleyman Soylu ile ilgili merak edilen tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Süleyman Soylu Memleketi ve Eğitim Hayatı

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul ‘da doğan Süleyman Soylu’ nun memleketi Trabzon’dur. Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olan Süleyman Soylu, ilk ve orta öğrenim hayatını İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde bitirmiştir. Plevne Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur.

Süleyman Soylu Kariyeri

Mezun olduktan sonra, mesleki yaşamına 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (iMKB) başlamıştır. Okul arkadaşlarıyla beraber kurduğu şirket ile ticaret hayatına 1989 yılında adım atmıştır. Kendi şirketini de 1995 yılında kurmuş olup siyasi hayatının yanı sıra ticari hayatına da devam etmektedir.

1987 yılında siyasi hayatına başlayan Süleyman Soylu Doğu Yol Partisi (DYP) Gençlik Kollarında görev aldı. Kısa bir süre içerisinde gençlik kollarında yükseldi. İstanbul İl Teşkilatı Gençlik Kollarında teşkilat başkanlığına seçildi.

Süleyman Soylu Kimdir?

Tansu Çiller’in İstanbul Milletvekili ve parti genel başkanı olduğu dönemlerde dikkat çeken genç siyasetçilerden biri olmayı başarmıştır. 22 Temmuz 2007 yılında yapılan seçimlerde baraj altında kaldıktan sonra Mehmet Ağar istifa etti ve olağanüstü genel kurul toplantısında 800 oydan 529 oy alarak genel başkan seçildi.

12 Eylül referandumunda sunulan anayasa değişim paketinde “evet ” oyu için düzenlediği seminerlerden dolayı DP den o dönemin genel başkanı Hüsamettin Cindoruk tarafından ihraç edildi.

Süleyman Soylu Ödülleri

AK Parti genel başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından partisine davet edildi. 5 Eylül 2012 yılında resmi olarak AK Partiye katıldı. Daha sonrasında AK Parti MKYK’sına seçildi.Ardından Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir