Süleyman Aslan Özgeçmiş

0

Süleyman Aslan Özgeçmiş

Süleyman Aslan Kimdir?

Osmancık/Çorum’da 1970 yılında dünyaya gelen Süleyman Aslan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Halkbank Eski Genel Müdürüdür. 17 Aralık 2013 tarihinde gözaltına alınmış ve daha sonra serbest bırakılmıştır.

Süleyman Aslan Aile Hayatı

Evli ve iki çocuk babası olan Süleyman Aslan, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nda oldukça aktif görevler almıştır.

Süleyman Aslan Eğitim Hayatı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Süleyman Aslan, birden fazla bankada görev almıştır.

Süleyman Aslan’ın Kariyeri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Süleyman Aslan, 1992 yılında Ziraat Bankası Bankacılık okulunda staja başlamıştır. 2005 yılına kadar Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı Uzmanı, İstanbul Menkul Kıymetler Şubesi Müdür Yardımcısı ve Bono Tahvil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü olarak Ziraat Bankası’nda çalışmaya devam etmiştir.

17.06.2005-15.07.2011 arasında Halk Bankası Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 15.07.2011 tarihinden itibaren Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Aynı zamanda Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmıştır. Yaşamış olduğu soruşturma sonrasında Halk Bankası yönetim kurulunda yer almadı. 31 Mart 2014 yılında yapılan Ziraat Bankası Olağan Genel Kurul toplantısında 3 yıl süreli başkan seçilmiştir.

Tum Ozgecmis Orneklerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir