Suça İtiraz Dilekçe Örneği

0

itirazİnsanların en önemli haklarından birisi itiraz etme hakkıdır! İstemediğiniz durum ve olaylara, haklı olup haksız göründüğünüz vaziyetlerde sizlerde hakkınızı aramalı ve itiraz etmelisiniz. İtirazınızı resmi yollarla yapmalı ve resmi olarak itiraz etmelisiniz!

Bizde sizler için en önemli haklarınızdan birisi olan İtiraz etme hakkınız için sizlere yardımcı olamak adına itiraz dilekçe örneklerine yer verdik. Bir çok farklı konuda hazırladığımız itiraz etme dilekçe örneklerinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz itiraz dilekçe örneğinin üzerine tıklamanız yeterli. Ardından dosya bilgisayarınıza inecektir!

 

itiraz dilekçe örneği

İNDİR

SULH CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE
…………..

DOSYA NO : ……/…….

HAZIRLIK NO :

SANIK
ADI SOYADI : Halen ….. cezaevinde tutuklu

VEKİLİ :

KONU : Mahkemeniz ……gün ve …. Sayılı tutuklama kararına itirazımız hakkındadır.

İTİRAZ NEDENLERİ:

1-) Müvekkilim; sabit yerleşim yeri sahibi olduğu gibi oturduğu ev de kendisine aittir.Ayrıca kendisine ait ve bizzat kendisinin çalıştırdığı şirketi bulunan müvekkil hukuki yollar ile kendisini savunmak istemektedir ve davalara katılacaktır.Kaçması söz konusu değildir.

2-) Müvekkilim şu ana kadar herhangi bir suça karışmamış iştirak etmemiş ve sabıkasızdır. Ailesi ile birlikte yaşamaktadır.

3-) Suça ilişkin olan bütün deliller toplanmış ve muhafaza altına alınmıştır. Delilleri karartma şüphesi bulunmamaktadır. İlgili suçta tek başına şüpheli durumunda olup şüpheli konumda olan başkaca bir suç ortağı da bulunmamaktadır.

4-) Tanıklarda hazırlık soruşturması sırasında gerek emniyet gerekse Cumhuriyet Savcılığına ifadelerini vermişlerdir.

5-) Suçun niteliğine ve unsurlarına bakıldığında ve her halükarda dosya içeriğine göre sabıkasız olan sabit ikametgahlı müvekkilimin tutuklanması için bir neden yoktur.

H. SEBEPLER : CMK m. 101/son ve ilgili yasal mevzuat

SONUÇ VE İSTEM : ……… Sulh Ceza Mahkemesinin ……. Gün ve …. Sorgu sayılı tutuklama kararına itirazımızın kabulü ile bihakkın veya takdir edilecek kefalet karşılığında müvekkilimin tahliyesine karar verilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederim. …../…../….….

İTİRAZ EDEN SANIK VEKİLİ
AV.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir