Stil Danışmanı Nasıl Olunur

0

Stil Danışmanı Nasıl Olunur

Stil Danışmanı Ne İş Yapar?

Stil danışmanı çatıştığı kişi için gerekli olan gardırop araştırması yapmakla sorumlu olan kişidir. Müşteri ile birlikte alışverişe çıkar ve bu alışverişte kişinin tarzına ve vücut yapısına özgü kıyafetleri seçmesinde yardımcı olur. Bunu yaparken müşterisinin bütçesini dikkate almak zorundadır.

Stil Danışmanı Görevleri

Stil danışmanlığı yapmak için gerekli kurum ve kuruluşlardan ilgili belgeleri almaya hak kazanmak gerekir. Stil danışmanı olmak için bu yeterli olsa da gerçekten iyi paralar kazanmak istiyorsanız maalesef bu yeterli olmayacaktır. Kendinizi sadece kıyafet alanında değil, her alanda geliştirmelisiniz. Stil danışmanı olmak için en başta yaratıcı ve aynı zamanda azimli bir birey olmanız gerekmektedir. Stil danışmanlığı gerçekten çok zor bir meslektir. Dünya stiline sürekli ayak uydurmalı ve takibi bir an bile olsun bırakmamanız gerekir.

Stil Danışmanları Kaç Saat Çalışır?

Stil danışmanlığının maaşı gerçekten çok büyük değişkenlikler göstermektedir. Stil danışmanlığı yapacak olan kişiler eğer kendilerini ciddi anlamda geliştirirse gerçekten iyi paralar kazanabilir. Peki stil danışmanlarının saat ücreti nedir? Stil danışmanları saatlik ücreti yüz liradan yaklaşık olarak bin liraya kadar çıkabilir. Stil danışmanlığında çevreniz para kazanmanıza olanak sağlayan başlıca etkenler biridir.

Stil Danışmanları Nerelerde Çalışır?

Stil danışmanları kişisel müşterilere çalışabileceği gibi aynı zamanda birçok mağazada da kendine iş imkânı bulabilir. Bireysel danışmanlık hizmeti veren çok sayıda stil danışmanı bulunmaktadır.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

Belli bir sitil ve tarz sahibi olmak başlıca aranan özellikler arasında yer alır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir