Staj İçin CV 2018

0

Staj İçin CV 2018

Staj Nedir?

Lise, meslek yüksekokulu ve üniversite öğrenimi gören kişilerin yapmış oldukları, dönemlik ya da aylık olarak meslek anlamında bir şeyler elde etmek adına katılmış oldukları eğitim şeklinde tanımlanması mümkündür. Lise stajı, mezun olduktan sonra yapılırken, yüksekokul ve üniversite stajı, belirlenmiş dönemleri tamamlamaları halinde, okulun belirtiği tarihlerde yapılabilmektedir. Staj yapabilmek için ise istenilen kuruma Staj için CV vermek gerekmektedir. Verilen CV kabul edildiği durumlarda ise staja başlamak mümkün olmaktadır.

Staj CV’si Neler İçermeli?

Staj CV’si için giriş yazısı, yeterlilikler, sertifika ve alınan belgeler, eğitim bilgileri ve fotoğraf olmazsa olmazlar arasında. Yabacı dil ve bilgisayar kullanım bilgileri de gerekmektedir.

Staj CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Giriş yazısının kişinin kendini ve yeterliliklerini en iyi şekilde açıkladığı, açık ve net bir dil kullanılarak hazırlanmalıdır.

Stajyer CV Örneklerine ve Bos CV Şablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalı?

En son mezun olunan okulda başlanarak, sırası ile mezuniyet tarihleri ve ortalamaları ile birlikte doldurulması gerekmektedir.

Staj Mülakatlarında Sorulan Sorular ve Cevapları

İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

İş deneyimi alanı doldurulurken, kısa süreli çalıştığınız işlerin bulunmaması önemlidir. İstikrarlı olarak uzun vadeli çalıştığınız işlerin yer alması, iş veren açısından olumlu bir izlenim oluşturacaktır.

Hangi Kişisel Özellikler ve Yetenekler Eklenmeli?

Staj başvurusu yapmış olduğunuz firmanın hangi sektörde hizmet verdiği önemlidir. Eğer ki, teknoloji alanında hizmet veriyorsa, buna yönelik olarak kişisel özelliklerin biraz daha bu sektöre yatkın olduğu yönünde bilgiler vermek, olumlu izlenim bırakacak olurken, ilgili olduğunuzu gösterecektir.

2017 Stajyer Maaşları Ne Kadar?


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir