Src Mülakat Soruları

0

Src Mülakat Soruları

SRC belgesi kendi içerisinde bölümlere ayrılır. Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken yeterlilik belgesi ilgili kurum tarafından verilir. Yurt içi yolcu taşımacılığı yapan kişilerde bu belgeyi almak zorundadır. Ayrıca uluslararası yük ve eşya taşıyan kişilerinde bu yeterlilik belgesinin olması kanun kapsamı içerisinde zorunlu olarak tutulmuştur. SRC belgesini almanız için iki aşamalı bir sınavdan geçmeniz gerekiyor. Öncelikle sınav ve sınavda başarılı olanlar mülakat aşamasından geçmek zorundadır.

SRC Belgesine Sahip Olanlar Ne İş Yapar

SRC belgesine sahip iseniz uluslararası yolcu taşıma yapabilir, eşya ve yük de taşıyabilirsiniz. Yurt içerisinde de yolcu taşıma yapacaksanız bu belgeniz olmadan yapamazsınız. Bunun için temin edilmesi gerekir.

SRC Belgesi Almak İçin Ne Okumak Gerekir

SRC belgesini almanız için ilkokul mezunu olmanız aranan şartlar arasında yer alıyor. Ayrıca okuma yazma da bilmeniz gerekir.

SRC Mülakat Aşaması

SRC mülakat aşaması tek bir seferden oluşur. Yazılı sınav sonrası başarılı olan adaylara ilgili sorular sorularak yeterlilik durumları test edilir.

SRC Mülakat Aşamasında Sorulan Sorular

SRC mülakat aşamasında size daha çok teknik sorular sorulur. İlgili araçlar hakkında teknik sorular sorularak araçları ne kadar tanıdığınız test edilir. Burada doğru bilgi vermeniz büyük önem taşıyacaktır. Ayrıca kendini ifade edebilme de bu aşamada önem taşıyan konular arasında yer alır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir