Sporcu Özgeçmiş Nerden Alınır

0

Sporcu Özgeçmiş Nerden Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan sınavlar ve BESYO sınavlarına katılabilmek için, sporculardan ekstra belgeler istenmektedir. Bu tür sınavlara direk başvuru yapılabiliyor olsa da, sportif kariyeri olan ve bunu belgelerle ispat eden kişilerin; diğer kişilere göre bir adım önde olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sportif kişilerin bu tür sınavlara girmeden önce ‘’Sporcu Özgeçmiş Belgesi’’ alması ile gösterdiği sportif faaliyetler belgelenmiş olur.

Sporcu özgeçmiş belgesi, BESYO başvurularında kullanılmak için alınacak ise, yaşanılan ilin Gençlik ve Spor Müdürlüğüne gidilerek; sicil ve lisans bölümünden alınabilir.

Sporcu Özgeçmiş Belgesi Nedir?

Sporcu özgeçmiş belgesi, sporcunun uğraştığı sportif faaliyet ilgili; müsabakaların isimleri, bağlı olduğu yer, derecesi ve diğer farklı bilgileri de içerisinde bulunduran bir belgedir.

Spor yapılan kuruma dilekçe verilmesi sonucu sporcu özgeçmiş belgesi alınabilir.

Sporcu Özgeçmiş Belgesi Almak İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

İlgili kuruma yazılacak dilekçede sporcu, katıldığı müsabakaların listesini ve belge aldığı müsabakaların listesi hazırlanmalı, ek olarak dilekçe ile birlikte verilmelidir. Müsabaka çizelgelerine ait olan bilgilerde müsabaka adı, tarih, yer, derece ve spor ile ilgili detaylar verilmelidir.

Sporcu Özgeçmiş Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Sportif özgeçmiş başvuruları için, belgenin alınacağı kuruma bazı bilgi ve belgeler başvuru sırasında teslim edilmelidir.

  • Sporcu özgeçmiş belge talebi için dilekçe
  • Kimlik fotokopisi
  • Dekont

Başvuru sonrasında, gerekli inceleme ve değerlendirmeler yapılarak; başvuru sahibine istenilen evraklar hazırlanarak, belirtilen adrese gönderilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir