Sporcu Özgeçmiş Belgesi

0

Sporcu Özgeçmiş Belgesi

TEOG, MEB ve özellikle BESYO sınavlarına katılabilmek için; sporculardan bazı belgeler istenebilmektedir. Spor yapan kişilerin, spor yaptıklarını kanıtlayan bir belge ile başvurularını yapmaları dahilinde kabul görmektedir. Her ne kadar direkt başvurularda olsa da, sportif kariyeri olan kişilerin bir adım önde olması adına bazı başvurular için sporcu özgeçmiş belgesi almak önemlidir.

Sporcu özgeçmiş belgesi nedir?

Müsabakaların isimleri, bağlı olduğu yer, derecesi ve diğer farklı bilgileri de içerisinde bulunduran bir belgedir. Bağlı olunan ve spor yapılan kuruma verilen bir dilekçe ile almak mümkündür. Bunun için bir dilekçe hazırlamak ve ilgili kurumdan, sportif özgeçmişi almak gerekmektedir.

Sporcu belgesi almak için dilekçe nasıl yazılır?

                İlgili kuruma yazılacak dilekçe şu şekilde olabilir. Öncesinde, katılınan ve belge alınan müsabakaların listesinin de hazırlanması ve ek olarak belirtilmesi gerekmektedir.


…… BAŞKANLIĞINA

İlgili kurum ve kuruluşlara vermek amacı ile aşağıda belirtmiş ve daha önce katılmış olduğum müsabakalarıma ait olan federasyon onayı almış çizelgelerim gerekmektedir.

Gereğini arz ederim.

Tarih Ad Soyad İmza

Adres

Cep telefonu


Müsabaka çizelgelerine ait olan bilgiler de, müsabaka adı, tarih, yer, kg/ sıklet, derece şeklinde sıralanarak, doldurulması gerekmektedir.

Özgeçmiş başvurusu için gereken belgeler nelerdir?

Sportif özgeçmiş başvuruları için ilgili kuruma bazı belge ve bilgilerin teslim edilmesi gerekmektedir. Bunlar ise aşağıda ki sıralanmaktadır.

  • Özgemiş dilekçesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Dekont

Bunlar dahilinde yapılan başvurular sonrası, değerlendirmeler yapılarak, başvuru yapacak olan kişinin dilekçede belirtmiş olduğu adreslere gönderilerek, ilgili makam yazısı ulaştırılacaktır.

Diğer dilekçe örnekleri, CV ( özgeçmiş ) örnekleri için, web adresimiz üzerinden ilgili başlıklara göz atarak, bilgi sahibi olabilirsiniz. Word uzantılı hazır şablon CV örneklerinden de yararlanarak, hızlı bir şekilde özgeçmiş oluşturabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir