Sporcu CV Örneği  

0

Sporcu CV Örneği  

Sporcu Hakkında Genel Bilgi

Sporcu profesyonel anlamda bir spor dalı ile uğraşan kişilere verilen isimdir. Sporcu ünvanı birçok meslek grubuna göre oldukça uzun ve zahmetli bir süreç sonunda elde edilebilir. Adım adım ilerlemenin gerekli görüldüğü bu meslekte bir adımda eksik ya da yetersiz kalınırsa sonraki adımlar olumsuz olarak etkilenmektedir. Sporcular için en önemli olan şey kendilerinin fiziksel kapasiteleri, alanlarında ki yetenekleri ile başaracaklarına dair kendilerine inanmalarıdır. 

Sporcu CV’si Neleri İçermeli

Sporcuların CV’lerinde her özgeçmişte yer alan genel bilgilerin dışında daha önce katıldıkları müsabakalar ve elde ettikleri başarılar hakkında bilgilerde bulunmaktadır. Verilen bilgilerin ters kronolojide yazılması daha doğru olur.

Sporcu CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Giriş yazıları okuyan kişileri etkileyici nitelikte yazılırsa daha başarılı görülür. Bu sebeple daha çok kazanılan başarılar, profesyonel deneyimler ve kariyer hedefleri üzerinde yazılması uygundur. Açıklama yapılırken kısa ancak net bilgiler verilmesine de dikkat edilmelidir. 

Sporcu CV Örneği  

Sporcu CV Örneği

Sporcu CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Sporcu CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Günümüzde bakıldığında spor alanında çok önemli yerlere gelen birçok kişinin sadece ilköğretim mezunu olduğunu görebiliriz. Ancak her işi eğitimli olanların yapması gerektiği düşünülürse sporcular içinde spor liseleri, üniversitelerde beden eğitimi bölümleri olduğunu söyleyebiliriz. Bir spor dalı ile uğraşan kişi kendisini bu alanda geliştirirken bir taraftan da eğitimini tamamlarsa daha başarılı olur. Aldığı eğitimleri CV’sinde belirten sporcuların doğru bilgi vermeleri önemlidir. Doğru bilgilerin verilmemesi sizlerin referans taramasında dahi yanlış bilgi paylaşımında bulunduğunuzun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu da sizlerin talep ettiğiniz pozisyon hatta bu pozisyona yön verenlerin sizler için piyasada olumsuz düşünce paylaşmalarına dahi neden olabilecektir. Kısacası yanlış bilgiler ile ummadığınız büyüklükte kayıplar elde edebilirsiniz. Bu noktada hırslarınızın kurbanı olmayınız.

 Sporcu CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Sporcularda deneyim katılmış oldukları müsabakalar, yarışmalar, aldıkları madalyalardır. CV’de bu bilgilerin yazılı olması önemlidir. Geçmişte göstermiş oldukları başarılar iş görüşmesinde alınabilmeleri ve insanlarda gelecekte da bu başarıları elde edebilecekleri izlenimi vereceği nedeniyle son derece önemlidir.

Sporcu CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Sporcular öncelikle kendi alanlarına göre gelişimlerine özen gösteren kişiler olmalıdırlar. Bunun için gerekli görülen düzenli aktivitelerini yerine getirmeli, ideal olan kilosuna dikkat etmeli, gün içerinde 8 saat uyumaya özen göstermeli ve su tüketimine önem vermelidir. Bunların yanında ahlaklı, çevresine karşı saygılı, başarma azmi yüksek kişiler olmaları da önemlidir. 

Sporcu CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı? 

Referans bilgisi her alanda hazırlanan CV için önemli bir kriterdir. Sporcularda referans yerine geçen resmi kurumların verdiği sporcu özgeçmişi geçerli olmaktadır. Bu belge için sporcuların kayıtlı oldukları federasyonlara dilekçe vermeleri gereklidir. Özgeçmiş için istenen belgeler dilekçe, kimlik fotokopisi ve ödeme makbuzudur.


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir