Sözleşmeli Uzman Erbaş Ne İş Yapar

0

Sözleşmeli Uzman Erbaş Ne İş Yapar?

Uzman Erbaş, TSK’da çalışan personel olmaktadır. He ne kadar dışarıdan bakıldığında zor bir meslek gibi görülse de aslında diğer meslek dallarına göre daha fazla maaş getirisi ve özlük hakları olan bu meslek sadece diğer mesleklere göre daha stresli ve yorucu bir meslek alanı olmaktadır.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Görevleri

Sözleşmeli uzman erbaşlar genel olarak sivil hayatlarında yapmış oldukları mesleklere göre TSK’da göreve başlamaktadır. Örneğin; sivilde haberleşme yapan ya da tamirat ile uğraşan uzman erbaş adayları TSK’da da bu görevlere getirilebilmektedir.

 Sözleşmeli Uzman Erbaş CV Örneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Sözleşmeli Uzman Erbaş Kaç Saat Çalışır?

TSK bünyesinde çalışan sözleşmeli uzman erbaşlar devlet memurları gibi sabah 08.00’da iş başı yaparak akşam 17.00 ile 17.30 arasında çalışırlar. Ancak uzman erbaşlar sırayla nöbet tuttuklarından dolayı bazı dönemlerde 24 saat nöbet tutmak durumunda kalabilmektedir.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Nerelerde Çalışır?

TSK’da sözleşmeli olarak çalışan uzman erbaşlar TSK’ya bağlı olan askeri birliklerde, Jandarma komutanlıklarında görev yapmaktadır.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

Uzman erbaş olmak için öncelikli şart yazılı sınavı geçmektedir. Yazılı sınavı geçen uzman erbaş adayları daha sonrasında şınav, mekik ve 3000 metre koşu sınavına tabii tutulmaktadır. Bu sınav sonrasında ise sözlü mülakatı da geçen adaylar uzman erbaş olmaya hak kazanmaktadır. Dolayısıyla da uzman erbaşlarda aranan en büyük özellikler sportif, güçlü ve dayanıklı olmalarıdır.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Ne Kadar Maaş Alır?

Uzman erbaşların maaşları; görev yaptıkları bölgelere ve kıdemlerine göre değişmekle birlikte 2200 ile 5000 TL arasında maaş almaktadır. Doğu illerinde, hudutlarda ya da jandarma birliklerinde çalışan uzman erbaşlar maaşlarına ek olarak bulundukları yere göre tazminat da almaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir