Sözleşmeli Er Maaşları

0

Sözleşmeli Er Maaşları

Sözleşmeli er ne kadar maaş alır?

Profesyonel orduda sözleşmeli erler 10 yıl boyunca kesintisiz görev yapmak zorundadır. 2 bin TL maaş alan erler çoğunlukla bekâr olan kişiler arasından seçilecektir. 10 Yıllık süreyi doldurduktan sonra cezaevlerinin korumalığını yapmaya başlayabilirler. Ortalama maaşları 2bin – 2bin 300 TL arasında değişmektedir. 10 Yıl boyunca kesintisiz görevini yerine getiren bireylere 60 bin TL ikramiye maaş verilecektir.

Sözleşmeli er ne iş yapar?

Sözleşmeli er para karşılığında askerlik yapan kişilerdir. 3 Aylık bir eğitim gören bu kişiler ondan sonra görevlerine başlayabilirler. Dağda görev yapmak isteyen askerler lise mezuniyet şartı aranacaktır. Sözleşmeli er olmaya hak kazanan kişiler Isparta Dağ ve Komando Okulunda 3 aylık özel bir eğitimden sonra birliklere atamaları yapılacaktır. Görev süresini tamamladıktan sonra cezaevlerinde görev yapabilirler.

Sözleşmeli er görevleri nelerdir?

  • Koruma görevi yaparlar.
  • Paralı askerlerdir.
  • Kariyer yapabilirler.
  • Terör operasyonlarına katılırlar.
  • Birden çok alanda yetki sahibi olabilirler.

Sözleşmeli er nerelerde çalışabilir?

Sözleşmeli erler ilk olarak eğitim kampında çalışmaya başlarlar. Eğitim kampını başarı ile tamamlayan sözleşmeli erler birliklere atanır. Birliklerde çalışan sözleşmeli erler zamanla birden fazla yerde görev alabilirler. Lise mezunu erler ise dağda görev yapabilirler. 10 yıllık görev süresini dolduran erler ise cezaevlerinde görev yapabilme hakkına sahiplerdir. Genellikle başlangıç olarak birliklerde görev alırlar.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

S. Er Haftada kaç Saat Çalışır? 40
S. Er Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 2498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 175 TL (%5)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 2773 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir