Sözleşmeli Er Dilekçe Örneği

1

Sözleşmeli Er Dilekçe Örneği

Sözleşmeli Er Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Erkek kişiler, sözleşmeli er dilekçesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başvuru yapabilmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, yıl içerisinde çeşitli alımlar yapmaktadır. Bu alımlardan faydalanmak isteyen ve sözleşmeli olarak askerlik yapmak isteyen kişiler sözleşmeli er dilekçesi ile başvuru yapmaktadırlar.

Sözleşmeli Er Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Kişi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde er olarak görev yapmak istiyor ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nin açmış olduğu kontenjanlarda sözleşmeli er dilekçesi ile başvuru yapabilir ve bu haktan faydalanabilir.

Sözleşmeli Er Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sözleşmeli er dilekçesinin yazımı için bazı şartlar vardır. Öncelikle kişinin bu şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Kişinin 20 yaşından gün almış olması ve 25 yaşından gün almamış olması gerekir. Ayrıca ilköğretim mezunu olmak aranan şartlar arasındadır. Kişinin o anki hali de dilekçenin nasıl yazılacağını etkiler.

Askerlik yapmamış adaylar, terhis olmuş adaylar, halen silahaltında bulunan adaylar ve halen silahaltında bulunan adaylar için kadro görev yazısı şeklinde olmaktadır. Kişi hangi şartı sağlıyor ise ona göre sözleşmeli er dilekçesi yazılır.

Sözleşmeli Er Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Sözleşmeli er dilekçeleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesinde belirtmiş olduğu şekilde yazılmalı ve online olarak burada doldurulmalıdır. Eğer kişi terhis olmuş ise Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığına gerekli sözleşmeli er dilekçesini teslim edebilmektedir. Silahaltında bulunan adaylar ise bağlı oldukları askeriyeye bu dilekçeyi teslim edebilir.

Silah Altında Bulunan Sözleşmeli Er Dilekçesi İNDİRAskerliğini Yapmamış Sözleşmeli Er Dilekçesi İNDİR

Askerliğini Yapmış Sözleşmeli Er Dilekçesi İNDİR

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
hüseyin

sınav çağrı belgesinin çıkdısı diyor en altta şimdi hocam sınav çağrı belgesını en altamı kopyalıyacağız anlamadım bişey yok sa farklı bı a4 kağıdınamı cıkarıcaz