Sözleşmeli Er Başvurusu

0

Sözleşmeli Er Başvuru FormuSözleşmeli er başvurusu

Kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlığı her yıl belirli dönemlerde sözleşmeli er ve erbaş olarak dışarıdan aday alırlar. Başvurunun ise belirli şartları vardır. Bunlara kısaca göz atacak olursak eğer;

Sözleşmeli Er Olma Şartları

  • 2015 yılı itibariyle 1 Ocak 1990 doğumlu olmak,
  • En az İlköğretim mezunu olmak gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girerler, herhangi bir yazılı sınav uygulanmaz. Daha sonra bu sınavları geçen adaylar diploma, yetenek, bonservis durumlarına göre uygun bölümlere yerleştirilirler.
  • Yerleştirilen adaylar bir yıldan az olmamak ve üç yıldan fazla olmamak kaydıyla sözleşmeli olarak çalışmaya başlarlar. İki yılı dolduran adaylar, eğer kadro uygunsa ve fiziksel olarak uygunsa sözleşmeli onbaşılığa yükselebilirler. Aynı şekilde iki yıl sözleşmeli onbaşı olarak görev yapanlar yine uygun kadro ve fiziksel duruma göre sözleşmeli çavuşluğa yükselebilirler.
  • Sözleşmeli er ve erbaşlarda aynı askeri görevini yapanlar gibi kışlalarda kalır, ordunun silahlarını kullanır, aynı formaları giyerler herhangi bir işaret veya farklı amblem taşımazlar.
  • Sözleşmeli er olarak çalışmak istiyorsanız, kara, deniz, hava kuvvetleri komutanlıklarının sitelerini düzenli olarak takip edin ve belirli dönemlerde açılan sözleşmeli er başvuru formunu doldurun.
  • Başvuru formundaki bilgileriniz uygunsa eğer mülakatlar için görüşmeye çağırılırsınız, mülakatları geçtiğiniz takdirde ise görevinize başlarsınız.

Başvurunuzu bu link üzerinden yapabilirsiniz. – http://ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir