Sözleşmeli Er Başvuru Formu

0

Sözleşmeli Er Başvuru Formu

Sözleşmeli Er Başvuru Formu

Kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlığı her yıl belirli dönemlerde sözleşmeli er ve erbaş olarak dışarıdan aday alırlar. Başvurunun ise belirli şartları vardır.

Sözleşmeli Er Olma Şartları

Bunlara kısaca göz atacak olursak eğer;

2015 yılı itibariyle 1 Ocak 1990 doğumlu olmak,

En az İlköğretim mezunu olmak gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girerler, herhangi bir yazılı sınav uygulanmaz. Daha sonra bu sınavları geçen adaylar diploma, yetenek, bonservis durumlarına göre uygun bölümlere yerleştirilirler.

Nasıl Sözleşmeli Er Olunur?

Yerleştirilen adaylar bir yıldan az olmamak ve üç yıldan fazla olmamak kaydıyla sözleşmeli olarak çalışmaya başlarlar. İki yılı dolduran adaylar, eğer kadro uygunsa ve fiziksel olarak uygunsa sözleşmeli onbaşılığa yükselebilirler. Aynı şekilde iki yıl sözleşmeli onbaşı olarak görev yapanlar yine uygun kadro ve fiziksel duruma göre sözleşmeli çavuşluğa yükselebilirler.

Sözleşmeli er ve erbaşlarda aynı askeri görevini yapanlar gibi kışlalarda kalır, ordunun silahlarını kullanır, aynı formaları giyerler herhangi bir işaret veya farklı amblem taşımazlar.

Sözleşmeli er olarak çalışmak istiyorsanız, kara, deniz, hava kuvvetleri komutanlıklarının sitelerini düzenli olarak takip edin ve belirli dönemlerde açılan sözleşmeli er başvuru formunu doldurun.

Başvuru formundaki bilgileriniz uygunsa eğer mülakatlar için görüşmeye çağırılırsınız, mülakatları geçtiğiniz takdirde ise görevinize başlarsınız.

Kara Kuvvetleri Başvuru Formu

Sözleşmeli Er Başvuru Formu

Sözleşmeli Er Başvuru Klavuzu

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir