Soybis İzin Formu

0

Soybis İzin Formu

Sosyal yardım yapılacak yardıma muhtaç kişilerin tespitinde yeni dönem uygulaması başlamıştır. Bu uygulamaya göre tek tuş hizmeti kapsamında, mükerrer sosyal yardımlaşmadan yararlananların önüne geçilmiştir. Amaç gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve yardım dayanışma hedef, amaçlarına ulaşabilmektir.

Soybis İzin Formu Dilekçesi Nedir ve Neden Yazılır?

Soybis, Sosyal Yardımlaşma Bilgi Sistemi olarak açıklanmaktadır. Soybis ile E-Devlet sistemine giriş yapılarak TC Kimlik numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Yardıma muhtaç olup bu hizmetten yararlanıp yararlanamadı görülebilmektedir. Soybis, ortaöğretim öğrencilerine soybis izin formu doldurulması karşılığında hak kazanacak öğrencilere burs sağlamaktadır. Orta öğretim öğrencilerinin geçim sıkıntısı çeken aile bireylerinin, yardım, destek amaçlı burs alabilmeleri için öğrenci kendisi ya da aile ferdi öğrenci adına bu dilekçeyi doldurur.

Soybis İzin Formu Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Sosyal yardım dayanışma kapsamında, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları dar geçimli ailelerin çocukları için dilekçe yazılarak başvurmaları halinde bakmakla yükümlü olduğu öğrencinin ailesine yardımda ve destekte bulunmaktadır.

Soybis İzin Formu Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Başvuruda bulunmak için hazır şablonla formlar Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi web sayfasından ya da internet tarayıcısında gerekli arama yapılarak indirilip forma sahip olunmalıdır. Dilekçe üzerinde öğrencinin öğrenim gördüğü okulun bağlı bulunduğu il Müdürlüğüne hitaben yazılmış olmalıdır. Hazır şablon üzerine yazmış olduğu hak kazanacak öğrenci ismi soyadı yazılan tarik ve imzası doldurulmalıdır. Vermiş olduğu bilgilerin araştırılmasına izin verdiği ibaresi hazır yazılmış bulunmaktadır. Yirmi yedi kalemden oluşan alt alta sıralamış gerekli araştırma mercileri de ayrıca formda yazılı bulunmaktadır.

Soybis İzin Formu Nereye Teslim Edilir?

Doldurulmuş form ile birlikte öğrenciye ait yaşadığı semtte Vakıf Bank ya da Ziraat Bankası hesap oluşturularak hesap numaralarıyla formu okulun bağlı bulunduğu il müdürlüğüne teslim etmesi gereklidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir