Sosyoloji Bölümü Maaşları

0

Sosyoloji Bölümü Maaşları

Sosyoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sosyoloji bölümü mezunu insanlara sosyolog denir. Genel olarak özel şirketlerde çalışabilirler. Bunun dışında özel danışmanlık hizmeti verebilmektedirler. Devletin bazı kurumlarında özel olarak rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verebildikleri gibi aile danışmanlıkları da sağlayabilirler.

Sosyolog Görevleri Nelerdir?

Öncelikli olarak bir sosyologun temel görevi sosyal ilişkileri araştırmaktır. Çevreye, sosyal geleneklere göz atar, gözlemler ve sosyal olaylara olan bakış açısıyla ön plana çıkar. Özellikle iletişim konusunda çok iyi olmaları gerekmektedir. Olaylar arasında bağlantı kurmayı bilmeleri ve araştırma inceleme yapmaktan hoşlanmalıdırlar. Toplumsal olayları sürekli olarak takip etmelidirler. Bunlardan sonuç çıkararak en iyi analizleri yaparak danışman ve yol gösterici olarak hizmet verir.

Sosyolog Nerelerde Çalışabilir?

Bir sosyolog, hem devlette hem de özel sektörde çalışabilir. Hem de kendi sektörünü yaratabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir sosyolog özel olarak danışmanlık hizmeti verebildiği gibi ek olarak bu tür alanlarda aile hizmeti verebilmektedir. Devlet kurumlarında danışmanlık hizmeti verir. Ailelere danışmanlık hizmeti verebilir. Sosyal Güvenlik Bakanlığı dahil birçok devlet kurumunda çalışabilme imkanına sahiptirler.

Sosyolog Ne Kadar Maaş Alır?

Sosyolog maaşları gerçekten çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Öncelikli olarak maaşlar devlet tarafından kadrolandırıldığınızda rütbelere göre veriliyor. Yeni başlayan bir sosyolog devlet kadrosunda 2,971 TL alırken, 10 yıl hizmet veren bir sosyologun maaşı 3,176 TL gibi rakamı bulmaktadır. Devlet kadrolarında bu maaşlar 3,400 TL gibi rakamları bulmaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Sosyoloh Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Sosyolog Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 275 TL (%5)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 3773 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir