Sosyal Medya Uzmanı CV Örneği

0

2017 Sosyal Medya Uzmanı CV Örneği

Arkadaşlar, her zamanki gibi size cv hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirtmeye çalışacağım. CV hazılama trendleri her yıl değişmektedir. 2017’ye girmeden, yeni yılda nelerle karşılaşacağınızı şimdiden sizinle paylaşmak istedik. Bu alan özellikle sosyal medya uzmanlarını ilgilendiriyor. Çünkü onlar teknolojinin başında yer alan ve özgeçmişlerine bu yenilikleri ilk katması gereken kişiler

2017’de Sosyal Medya Uzmanları Nasıl CV Hazırlamalı?

2017’ye az kaldı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iş hayatındaki trendlerde her geçen gün değişiyor. Sizler için yurtdışındaki tüm kaynakları tarayarak, 2017’de ön plana çıkacak değişiklikleri paylaşmak istedik. Sosyal Medya Uzmanlarının özgeçmişlerinde neler olmalı? Neler değişmeli, hepsine ayrıntılı olarak yer verdik. Buyurun:

  1. Cinsiyet Bilgileri: Özgeçmişler de  cinsiyet belirtmek pozitif ayrımcılığa girildiğini düşündürdüğünden. Artık cinsiyet, medeni hal bilgilerinizi yazmanıza gerek olmayacak.
  2. Özgeçmişlerinize bundan böyle fotoğraf eklemenize gerek kalmayacak: Amerika’da hazırlanan hiç bir özgeçmişte fotoğrafın yer almadığını biliyor muydunuz? Ayrımcılığı önlemek ve tipe göre karar verilmesinin önüne geçmek için artık fotoğraflar özgeçmişlerden kaldırılacak.
  3. Yaratıcı Özgeçmişler ön plana çıkacak: 2017’de bu akım giderek artıyor olacak. Farklılığın ön plana çıkmaya başladığı 2016’dan sonra 2017’de tam olarak ön plana  çıkacak. Bundan sonra farklılık trend olacak.
  4. Güncellik Önemli: CV’nizi güncel trendlere göre tekrar düzenleyin: Eski formatta bir CV ile işe başvurduğunuzda, sizin gelişmeleri takip etmediğinizi düşünüp size şans tanımıyorlar.
  5. Doğruluk ve Sadelik Önemli: Bir çok İK’cıya göre özgeçmiş’in tanımını, “yüzde 100 doğruluk ve sadelik”tir. Günümüzde İşverenler iş yoğunluklarının içerisinde, işe alacakları adayları incelediklerinde öndelikle sadelik ararlar. Görmek istediklerini net olarak görmeliler. Fazla laf sadece işinizi iyi bilmediğinizi gösterir, fazla iş yaptım demenizi sağlamaz. Unutmayın işini iyi bilen, işini en sade  ve net şekilde anlatabilendir! Bu arada yazdığınız bilgiler doğru olmalı. Sonrasında problem yaşamamanız için bu nokta oldukça önemli
  6. Deneyimler ön plana çıkıyor:  Bu özellikle deneyimli adaylar arayan iş verenlerin istediği özellikler arasında. Kişisel özellikle geri planda tutulup, deneyimlerinizin konuşacağı bir özgeçmiş hazırlamalısınız.  Eskiden hobiler, kişisel, eş aile bilgileri de isteniyordu. Ancak artık bunların yerine aldığınız ödüller, sertifikalar, üyesi olduğunuz kuruluşlar ve projelere yer vermelisiniz ayrı ayrı.
  7. Refenslar Artık İstendiğinde Gönderilecek: Değişen bir diğer husus referanslar. Artık “Referanslar istendiği takdirde verilecektir” yazmanız yeterli. Özellikle çok üst yöneticiler referans diye alan bile kullanmıyorlar.
  8. Önyazı her zaman Avantajlı: Sizi kısaca açıklayan ve takdim eden ön yazılar her zaman önemini koruyacak gibi görünüyor. Kişinin o işi neden istediğini bu alanda belirtmesi uygun görünüyor. Bu şekilde sizin en istediğini, neden istediğini bilen biri olduğunuz düşünülüyor.

sosyal-medya-uzmani-cv-ornegi

Sosyal medya uzmanı CV Örneği İNDİR

Tüm CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir