Sosyal Medya İle Nasıl İş Bulunur?

0

Sosyal Medya İle Nasıl İş Bulunur?

Sosyal Medya İle Nasıl İş Bulunur?

Sosyal ağlar sadece like yapmak ya da tweet atmak için kullanılmıyor. Bunların dışında iş aramak için sosyal ağların kullanıldığını da söylemek mümkün. Yapılan bir araştırma sonucunda İK uzmanlarının ortalama yüzde 86’sı personel alımı yapmaları sırasında işe alacakları adayların sosyal ağ profillerini inceliyor ve bunun ardından işe alımlar gerçekleştiriliyor. Bu nedenle sosyal ağ kullanıcısı olan kişilerin profillerinde yayınladıklarına dikkat etmeleri önemli bir konumda yer alıyor. Sosyal ağlar üzerinden iş bulmak son zamanlarda giderek artış gösteriyor. Özellikle linkedin gibi iş ağlarının geniş bir platforma yayıldığı ortamlarda pek çok insan kolayca iş bulabiliyor. Şimdi, sosyal medya ile nasıl iş bulunur? bunu inceleyelim.

Sosyal medya ile iş bulmanın yolları nelerdir?

Günümüzde farklı sosyal ağlar yer aldığı için öncelikle her sosyal ağ üzerinde nasıl hareket edileceğinin bilinmesi gerekiyor. Şimdi sosyal ağlar ile iş bulmanın yollarını sosyal ağ bazlı inceleyelim ve her sosyal ağda nasıl davranılması gerektiğine yakından bakalım.

Facebook ve Twitter profillerinizde iş aradığınızı belirtin. Durum güncellemelerinize hangi kriterlerde iş aradığınızı yazın ve paylaşın.

Linkedin içerisinde gelişmiş iş ilanı arama motorunu kullanarak iş ilanlarını inceleyin. Ardından size uygun bir pozisyon gördüğünüzde iş başvurusu yapın.

Sosyal ağlardaki profillerinize CV linkinizi ekleyin. Bu size ulaşmak ve hakkınızda bilgi edinmek isteyenlere yardımcı olacaktır.

Google üzerinde arama yapan kişilerin sorunsuz bir profille karşılaşmasını sağlayın. Kısacası online itibarınızı korumayı elden bırakmayın.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir