Son İşyerinden Ayrılma Sebebi Nasıl Açıklanmalı?

0

Son İşyerinden Ayrılma Sebebi Nasıl Açıklanmalı?Son İşyerinden Ayrılma Sebebi Nasıl Açıklanmalı?

Birçok kişinin yeni bir iş başvurusunda karşılaştığı sorulardan biri de son işyerinden neden ayrıldınız? sorusu olmaktadır. Kişi yeni başvurduğu işi almayı çok istiyorsa ve bir önceki işyerinden oldukça olumsuz bir şekilde ayrıldıysa bunu açık ve net bir şekilde ifade edemeyebilmektedir. Bu nedenle kişi son işyerinden ayrılma sebebi nasıl açıklanmalı? sorusu ile karşılaşmadan önce en son çalıştığı işyerinden ayrılma konusunda dikkatli olmalıdır.

Son işyerinden ayrılma sebebini açıklamak için neler yapılabilir?

Yeni bir iş başvurusu yapan kişi önceki çalıştığı işyerinden tartışma ya da yönetici ile olan olumsuz sürtüşmelerden dolayı ayrılmışsa çoğu zaman işten ayrılma sebebini tam olarak açıklayamamaktadır. Ya da açıkladığı taktirde başvuru yaptığı işe alınmayacağını düşünmekte ve bir önceki işten ayrılışının yeni iş başvurusuna olumsuz etkiler sunacağından korkmaktadır. Bu nedenle işten ayrıl sürecine giren her kişinin her ne olursa olsun yöneticiye veya çalışma arkadaşına tutumlarının olumlu olması gerekmektedir. Çünkü işten ayrılacak kişi için o an ki çalıştığı iş son işi değildir ve işten çıkar çıkmaz yenir bir iş aramaya başlayacaktır. Bu nedenle işten ayrılmaların belirli koşullar altında olması ve herhangi bir tartışma olmadan işten çıkması önemli bir husustur.

Bunun dışında kişinin kendisine olan özgüveni bazen yaşadığı her şeyi açık ve net bir şekilde ön plana çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Başvuru yapan kişi yaşanan tüm olumsuzlukları anlatarak dürüst davrandığını düşünmekte ve bu durum işveren açısından çoğu zaman için istenen kriterler arasında yer almaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir