Şok Market Maaşları 2018

0

Şok Market Maaşları 2018

Fiyatların uygun olması ve güvenilir olması sebebiyle şok market müşteriler tarafından oldukça tercih ediliyor. Bu sebeple günden güne şok market mağazaları sayısı artmaya devam ediyor. Artık her semtte şok markete rastlamak mümkün oluyor. Şok market sayılarının bu kadar artması da insanlara iş olanağının doğmasını sağlıyor. İmkânlarının ve şartlarının iyi olması sebebiyle şok market iş başvuru sayıları da artıyor.

Şok Market Ne İş Yapar?

Şok market Türkiye’de her bölgede bulunan bir market zinciridir. Her evin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin fabrika satış fiyatına piyasaya sürülmesini sağlar. Bu sayede uygun fiyatlara alışveriş olanağı sağlar. Bu sebeple müşteriler tarafından çok tercih edilen bir markettir.

Şok Market Görevleri Nelerdir?

Şok market temizlik ürünlerinden mutfak gereklerine, yiyecekten içeceğe hep gıda hem temizlik üzerine bir çok ürünün satışının yapıldığı market zinciridir. Çalışanlar depo görevlisi, kasa görevlisi ve reyon görevlisi olarak farklı statülerde işe alınır. Kasa görevlileri genellikle dönüşümlü olarak hem kasaya bakmakla hem de reyonların düzenlenmesinde,  temizlenmesinde görevlidirler. Depo görevlileri gelen malların sayımını yaparak depoya almayla ve depodaki mallarla ilgili işlerde görevlendirilir. Mağazalarda bir mağaza müdürü ve bir de müdür yardımcısı bulunur.

Şok Market Çalışanları Nerelerde Çalışabilir?

Şok market çalışanları tecrübelerine göre işlere yerleştirilir. Uzun yıllar şok markette çalışmış olan tecrübeli kişiler zamanla mağaza sorumlusu olarak yüksele bilirler. Çalışanlar genellikle evlerine yakın semtlerdeki mağazalarda görevlendirilirler. Bu da çalışanlar için artı bir durumdur.

Şok Market Çalışanları Ne Kadar Maaş Alır?

Şok market çalışanları asgari ücretle yani 1.730 TL ile çalışmaya başlatılırlar. Fakat maaşlar pirim ve çalışan statüsüne göre farklılıklar görülebilir. Mağaza müdürü ve müdür yardımcılarının maaşları daha fazladır. Çalışanların maaşları da mağazanın yaptığı pirime göre farklılık gösterir. Şok market bünyesinde çalışanlar maaşlarını tam ve zamanında alırlar. Çalışanlar tarafından artı birçok yönünün olması sebebiyle iş talebi çoktur.

Diğer Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Şok Market Elemanı Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Şok Market Elemanı Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 1798 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 175 TL (%6+)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 1973 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir