Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Maaşı

0

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Maaşı

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Ne İş Yapar?

Sivil hava ulaştırma işletmeciliğinden mezun olan kişiler, havaalanlarında çalışabilme imkânına sahiptirler. Havaalanlarında birçok pozisyona sahip olmak isteyenler için 2 ve 4 yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü bulunuyor. Bu bölümlerden başarılı bir şekilde mezun olan kişiler Havaalanlarında kolay bir şekilde iş bulabilme imkanına sahiptirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Görevleri Nelerdir?

Havayolu firmalarında görevlendirilmek üzere eğitim alan kişiler, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğinden mezun olarak birçok alanda görev yapmaktadırlar. Şef, operasyon memuru, kargo memuru, yolcu hizmetleri memuru gibi görevlerde bulunan bu kişiler, teknik bilgileri sayesinde görevlerini sorunsuz bir şekilde yaparak en iyi havayolu firmalarında çalışabilmektedirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Nerelerde Çalışabilir?

Sivil Havacılı mezunu olan kişiler için özelde iş bulma imkânı oldukça kolaydır. Ayrıca Sivil Hava İşletmeciliği mezunları sadece özel de değil, devlette de çalışabilme imkânına sahiptirler. Hava Trafik Kontrolörlüğü işinde çalışabilen bu kişiler, mezun oldukları andan itibaren kısa sürede sonra rahat bir şekilde iş bulabilme imkânına sahiptirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Ne Kadar Maaş Alır?

Havacılık sektörünün gelişmesinin ardından artan personel ihtiyacını karşılamak için Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları işe alınıyor. İş bulma açısından oldukça rahat olan bu mesleğin aylık geliri eğer kamu kurumlarında çalışıyorlarsa 2800 ile 300 TL civarındadır. Özelde çalışanların geliri ise 4 ile 5 bin TL civarında çalışabiliyor.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Maaşı

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir